%
20
İNDİRİM

İnsan ve Değerler Kavramı Açısından Ahlak ve Hukuk - İsmail Kıllıoğlu - Büyüyen Ay Yayınları

İNDİRİMLİ
9786057683373
%
20
İNDİRİM
45.00 TL
36.00 TL
Bu ürün temin edilebilir,
temin süresi 2 - 4 iş günüdür.

Bu ürünü kredi kartı, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz. 100,00TL ve üzeri siparişlerinizde Kargo Ücretsiz.

Kapıda ödemeli siparişlerde sipariş tutarı gözetilmeksizin +8,00 TL kapıda ödeme hizmet bedeli ilave edilir.

+

“Ahlâk ve Hukuk” öncelikle hem bir birey olarak hem de toplumsal bir varlık olarak insanın topyekûn hayatını ve daha kapsamlı olarak da tüm insanlığı ilgilendiren merkezi konumdaki kavramlardan ikisidir. Ahlâk ve hukuk ilişkisinin insan hayatına ve toplumsal düzene nasıl bir anlam kattığı ve bu ilişkinin mahiyet ve niteliğinin ne yönde olması gerektiği teori ve pratiği ile üzerinde tefekkür edilmesi gereken bir mahiyete sahiptir. Ahlâk ve hukuk kavramları göz önüne alınmadan bireyin manevî dünyası, kişiliği, davranışları ve pratik hayatının bütünlüğü kurulamaz. Bu yüzden bireyden başlayarak toplumsal hayatta sağlanması ve sürdürülmesi gereken düzen, huzur, refah ve güvenlik de ahlâk ve hukuk kavramlarından ayrı düşünülemez. Bütün bunların temelinde yatan ise onlardan ayrı düşünülemeyecek aksine onlarla mecz olması gereken “adalet” kavramıdır. Adalet ise hangi şarta sahip olunursa olunsun muhakkak tatbik edilmesi gereken bir değer olarak anlaşılmadan, gerek ahlâk, gerekse hukuk, şekli bir kural olmaktan öteye gidemez. Bunun içindir ki adalet gibi yüce bir değer ancak ahlâk ve hukukun bir bütün olarak tatbik edilmesiyle kendi hakikatine kavuşur. Bu yüzden ahlâk ve hukuk ilişkisini anlamlandıran ona ruhunu veren dolayısıyla hayat bahşeden kavram adalettir. Ancak her şeyden önce bu kavramların gerçekleştiği alan ve aynı zamanda gerçekleştiricisi insan olmaktadır. İnsan tutum ve davranışlarıyla ahlâkî değerleri tatbik edecek ve yaşatacak bir varlık olma sorumluluğuna sahiptir. İnsan, davranışlarıyla sadece davranmış olmaz, davranışlarına muhatap olanlara kendi hukukunu da anlatmış olur. Bu ise, insanın öncelikle kendini tanımasıyla ve değerlerin anlamlarını tefekkür etmesiyle ve sonunda nasıl davrandığı ile nasıl davranması gerektiği konusunda bir bilinç geliştirmesiyle mümkün.

Bu eserin öncelikli hedefi: Ahlâk ve hukukun “Hukuk Felsefesi” alanı içinde kalarak derinlemesine incelenmesidir. Çalışmanın temelini oluşturması bakımından öncelikle insan kavramı ve onun anlaşılmasında nirengi noktası olan değerlerin açıklanmasına çalışılmıştır. Ancak ondan sonradır ki ahlâk ve hukuk ilişkisinin mahiyet ve niteliğinin nasıl kavranması gerektiği tartışma konusu edilmiş; insanı, ahlâk ve hukuku yanlış temellere dayandırmak isteyen görüş ve düşünüşlerin hangi noktalarda yanlışa yöneldiklerine dair kritikler yapılmıştır. Buradaki temek amaç, ahlâk ve hukuk kavramlarının hemen belli bir kalıba sokularak tanımlanması değil, aksine anlaşılmaları ve sağlıklı bir şekilde tanımlanabilmeleri için yoğun araştırma, inceleme ve tartışmalara açılması doğrultusunda olmuştur. Onun içindir ki çalışmada belli bir ahlâk ve belli bir hukuk sistemi göz önünde tutulmamış, fakat insanın temel değerlerinin nerede aranması gerektiğine dikkat çekilmeye çalışılmıştır.

Marka:
Büyüyen Ay Yayınları
Yazar:
İsmail Kıllıoğlu
Sayfa:
416 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
14.00x23.00 cm
Basım Yılı:
Nisan 2020
Taksit sayısı Taksit Tutarı Toplam
Tek Çekim 36.00 TL 36.00 TL
50.00 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.
Taksit sayısı Taksit Tutarı Toplam
Tek Çekim 36.00 TL 36.00 TL
100 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.
Taksit sayısı Taksit Tutarı Toplam
Tek Çekim 36.00 TL 36.00 TL
2 Taksit 36.00 TL 36.00 TL

TEK ÇEKİM VE TAKSİTLİ HARCAMALARDA
ÜCRETSİZ +3 TAKSİT İMKANI!..

Taksit sayısı Taksit Tutarı Toplam
Tek Çekim 36.00 TL 36.00 TL
200 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.

200TL VE ÜZERİ TAKSİTLİ ALIŞVERİŞLERDE
+3 TAKSİT İMKANINI KAÇIRMA!..

Taksit sayısı Taksit Tutarı Toplam
Tek Çekim 36.00 TL 36.00 TL
2 Taksit 18.00 TL 36.00 TL
3 Taksit 12.48 TL 37.44 TL
Ödeme Türü Toplam Tutar
Diğer Kredi Kartları 36.00 TL
Havale / Eft 36.00 TL
Posta Çeki 36.00 TL
Kapıda Ödeme 44.00 TL

Kapıda ödemeli siparişlerde +8,00TL kapıda ödeme hizmet bedeli ilave edilir.

Kampanyalı taksitler koyu renk ile gösterilmektedir.

Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 10 TL ve üzerinde olmalıdır.

Paraf, World ve Maximum'a kredi kartlarına özel vade farksız 2 Taksit İmkanı.

Bonus Kredi Kartları: Garanti Bankası, TEB, ŞekerBank, ING Bank, Türkiye Finans Katılım Bankası, Burgan Bank, A Bank, Fibabanka ve Bonus Logolu Kredi Kartları.

Maximum Kredi Kartları: Maximum Kart, Maximum Logolu Ziraat Bankası Kredi Kartları.

Paraf Kredi Kartları: Paraf Logolu Halk Bankası Kredi Kartları.

Worldcard Kredi Kartları: TEB, AnadoluBank ve VakıfBank Kredi Kartlarıda WorldCard özelliklerine sahiptir.

Ürün İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz:

Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde Müşteri Hizmetlerine başvuruda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile göndermelisiniz.

İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için İade ve Değişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Hiç mesaj bulunmadı

Yorum Yap
Büyüyen Ay Yayınları