İntibah - Namık Kemal - Rönesans Yayınları

%
30
İNDİRİM
9786052343258
%
30
İndirim
18.00 TL
12.60 TL
10 adet stokta Hızlı Gönderi!
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

İntibah - Namık Kemal - Rönesans Yayınları

Roman karakteri Ali Bey varlıklı bir ailenin tek çocuğudur.

İyi bir eğitim hayatı geçirmiş on yaşına gelinceye kadar birkaç dil öğrenmiştir. Ali Bey yirmili yaşlara geldiğinde babası ölür bundan sonra daha rahat ve keyfi bir bir yaşam sürer. Çamlıcadaki bir gezintisinde bir kadınla tanışır. Kadını oldukça çekici bulur fakat bu kadın Ali Beye pek uygun değildir. Adı Mahpeyker olan bu kadın Suriyede kötü işler yaparak zengin olan Abdullah Efendi ile birlikte dost hayatı sürdürmektedir. Ali Beyin annesi oğlunun böyle bir kadını beğenmesini kabul etmez ve evlerine Dilaşup adında genç ve güzel bir cariyeyi çağırır fakat oğlunu vazgeçiremez.

Ali Bey bir gün yalıya gider fakat Mahpeykeri evinde bulamaz.

Mahpeyker Abdullah Efendi ile buluşmaya gitmiştir. Bütün gece yalıda Mahpeykerin bekler sabah olunca da onunla karşılaşır ve kavga eder daha sonra ayrılırlar. Bu noktadan sonra Ali Bey cariye olan Dilaşupla ilgilenmeye başlar. Mahpeyker ise Abdullah Efendi ile birlikte Dilaşupa karşı bir plan yapar. Bazı erkekler Ali Beye bu plan dahilinde bir şeyler söyler Ali Bey buna sinirlenir ve Dilaşupu döver.

Artık Ali Bey hastalanarak yatağa düşmüştür ve Dilaşupu bir esirciye satmıştır. Dilaşupu esirciden alan kişi ise Mahpeyker olur ve onu kötü düşüncelere sevk etmek ister fakat Dilaşup buna direnç göstermektedir.

Yazar:
Sayfa:
192 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x19.00 cm
Basım Yılı:
Ağustos 2018
Barkod:
9786052343258
Rönesans Yayınları