Jane Steele - Lyndsay Faye - Yabancı Yayınları

%
35
İNDİRİM
+
8
EKSTRA
9786052177532
Kalan Süre
%
35
İndirim
54.00 TL
35.10 TL
Sepette %8 İndirim
32.40 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Jane Steele - Lyndsay Faye - Yabancı Yayınları

Yetim kalan Jane Steele önce kindar teyzesi ve saldırgan kuzeninin elinde, sonra da canı için mücadele etmek zorunda kaldığı okulda zulüm gördükten sonra ona acı çektirenlerin cesetlerini arkasında bırakıp Londra’ya kaçmıştı. Bir gün, yıllarca kanundan kaçtıktan sonra yakalanıp idam edilenlerin korkunç itiraflarını kaleme alan Jane’in karşısına, onu çok heyecanlandıran bir ilan çıktı. Teyzesi ölmüştü ve Jane’in çocukluğunu geçirdiği evin yeni bir sahibi vardı: Mürebbiye arayan Bay Charles Thornfield.

Evin kendisine miras kalıp kalmadığını öğrenmek isteyen Jane kimliğini gizleyerek işe başladığında, Highgate Malikânesi’nin yeni ve tuhaf sahipleriyle tanıştı: Sikh Savaşları’ndan yeni dönmüş ordu doktoru, büyüleyici fakat sert Bay Thornfield ve onunla ilişkisi iddia edilenlerden çok daha derin ve karanlık olan zarif Sikh uşağı Bay Sardar Singh. Jane ikilinin geçmişindeki şiddeti gördükçe ve Bay Thornfield’a karşı hisleri değiştikçe kendini bir ikilemin ortasında bulacaktı: Ona her şeyiyle, bedeniyle, ruhuyla ve sırlarıyla sahip olurken kendi sırlarını gizleyebilecek miydi?

“Komik ve muhteşem bir dille yazılmış bu kitap o kadar güzel ki bitmesini istemeyeceksiniz.”

– People

“Jane Steele’in işlediği suçlar sizi çok eğlendirecek.”

– The New York Times Book Review

“Jane Eyre hikâyesine keyifli bir bakış açısı… Görgü kurallarıyla saf karmaşanın karşılaşması.”

– USA Today

“Bu hikâye Jane Eyre ile Dexter’ın birleşmesi gibi. Hem romantik, hem korkunç hem de alaycı bu hikâyede Brontë’nin ana karakteri karanlık geçmişi olan bir savaşçıya dönüştürülmüş.”

– Cosmopolitan

“Faye’in tarihî gizem romanları yazmaktaki başarısı 19. yüzyılda geçen New York üçlemesinde kendini göstermesine rağmen bu kurnaz ve alaycı roman onun yeteneğini başka bir seviyeye taşıyor. Brontë seven herkesin okuması gereken bir kitap.”

– Booklist, starred review

“Genç Jane Steele’in en sevdiği roman Jane Eyre kendi hayatına hem çok az hem de çok fazla benziyor… Okurun elinden düşüremeyeceği bu roman hem kara mizah hem de kan dondurucu bir hayal gücü kullanarak Gotik edebiyatına uyduğu kadar bir dedektif hikayesinde de yer bulacak bir karakter yaratıyor.”

– Library Journal, starred review

“Bu kitaba bayıldım! Konuşmalar çok gerçekçi ve tarihî bilgiler de doğru. Jane Steele’i okumak çok keyifli; hem çok cesur hem de çok hüzünlü. Hikaye çok düzgün ve hızı olağanüstü.”

– Sue Grafton, New York Times, çoksatan yazarı

“Muhteşeme’i kötü insanlara korkunç şeyler yapan unutulmaz kahramanlar listesinde Tom Ripley, Hannibal Lecter ve Dexter Morgan’ın yanına koyabilirsiniz. Cesur, yaratıcı ve baştan çıkarıcı bir muziplikle bu elinizden bırakamayacağınız kitap Jane Eyre’ı anmasına rağmen tamamen yeni bir hikâye olmayı da başarıyor. Lyndsay Faye bir başyapıt yaratmış.”

– Hillary Davidson, Anthony Award sahibi Blood Always Tells’in yazarı

“Faye, Brontë’nin hikayesini yeniden yazmaya çalışmıyor. Romanı en iyi yazarların karakterlerine gönderme yapsa da kendi kadın karakterinin geçmişinde yatan karanlık sırları ve kanlı maceraları bize bazı kadınların başka zamanlarda asla basılmamış hikâyelerini hatırlatıyor… Bu kitabın verdiği en büyük zevk kendimizi geliştirmek için başkalarını motive eden şey ne kadar vahşi ya da barışçıl olursa olsun anlamamız gerektiğine dair inancı.”

- NPR

“Muhteşem bir dille yazılmış, etkileyici ve zeki alaycılığı olan bir roman… Jane Steele çok çarpıcı ve sevilesi bir anlatıcı olduğu kadar Faye’in diğer her karakteri gibi akılda kalıcı olmayı başarıyor. Sert ve trajik Bay Thornfield, Brontë’nin Bay Rochester’ını andırıyor. İster sırlarını çözmeye çalışın ister Faye’in inanılmaz espri anlayışının keyfini çıkarın, bu kitap Brontë’yi mükemmel bir şekilde anmakla kalmıyor, onun başlı başına bir şaheser olduğunu da kanıtlıyor.”

- New York Daily News bir kitap. Girişi o kadar etkileyiciydi ki nefesimi kesti.

Jane Steele kolay kolay

Yazar:
Sayfa:
472 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.00 cm
Basım Yılı:
Ocak 2019
Barkod:
9786052177532
Yabancı Yayınevi
Leo - Mia Sheridan - Yabancı Yayınları
%40
FIRSAT ÜRÜN
34.00 TL
20.40 TL
İşaretleri İzle - Emily France - Yabancı Yayınları
%40
FIRSAT ÜRÜN
34.00 TL
20.40 TL
İkinci İlk İzlenimler - Sally Thorne - Yabancı Yayınları
%40
FIRSAT ÜRÜN
42.00 TL
25.20 TL
Nefret Oyunu - Sally Thorne - Yabancı Yayınları
%40
FIRSAT ÜRÜN
40.00 TL
24.00 TL
Dracula - Bram Stoker - Yabancı Yayınları
%40
FIRSAT ÜRÜN
38.00 TL
22.80 TL
Ters Yüz Şatosu - David Henry Wilson - Yabancı Yayınları
%40
FIRSAT ÜRÜN
28.00 TL
16.80 TL
Bu Bizim Hikayemiz - Ashley Elston - Yabancı Yayınları
%40
FIRSAT ÜRÜN
48.00 TL
28.80 TL
80 Günde Devri Alem - Jules Verne - Yabancı Yayınları
%40
FIRSAT ÜRÜN
36.00 TL
21.60 TL
Bin Öpücük - Tillie Cole - Yabancı Yayınları
%40
FIRSAT ÜRÜN
44.00 TL
26.40 TL
Teneke Adam - Sarah Winman - Yabancı Yayınları
%40
FIRSAT ÜRÜN
26.00 TL
15.60 TL