Kalbin Kilidi - Nurşen Şirin - Timaş Çocuk

%
30
İNDİRİM
9789752633346
%
30
İndirim
45.00 TL
31.50 TL
8 adet stokta Hızlı Gönderi!
Kargo Bilgisi

500TL ve üzeri Kargo Ücretsiz.

Ödeme Bilgisi

Kalbin Kilidi - Nurşen Şirin - Timaş Çocuk

Masalın Teması: Sevginin gücü ve yapabildikleri. Çocuklara Kazandıracağı Kavramlar: Renk kavramı, büyük-küçük, az-çok, ümitli-ümitsiz. Çoklu zeka kuramına göre çocuklarda geliştirdiği zeka alanları.

Kişisel (içsel) zeka: Masalda vurgulanan, kanaatkarlık, iyilikseverlik ve ümitvar olma kavramları, kişisel içsel zekayı destekler.

Kişiler Arası (Sosyal) Zeka: Masalın yan temalarından olan, toplumsal kaynakları başkalarını düşünmeden tüketmemek ve hata yapan kişiye bir şans daha vermek, sosyal hayatı zenginleştiren ve sosyal hayatın sağlıklı yürümesine katkı sağlayan niteliklerdir. Masal bu niteliklere vurgu yaparak kişiler arası -sosyal- zekanın gelişimini destekler.

Doğa Zekası (Varoluşcu zeka): Masalın olay örüntüsünün doğada geçmesi ve birçok doğa öğesini açıklaması, çocuğun doğaya olan ilgisini artırmakta ve çocukta doğayı koruma bilincini geliştirmektedir. Bu bakımdan masal, doğa zekasının gelişimine katkı sağlar.

Görsel ve (Mekansal ) Zeka: Masalın resimlenişi ve içerisinde geçen renk şekil vb. öğeler, çocuğun görsel -mekansal- zekasını geliştirir.

Sözel (Dilsel) Zeka: Zeka: Masalın kazandırdığı kavramlar, kelimeler, duygu ifadeleri, sözel ve dilsel zekanın gelişimine katkıda bulunmaktadır

 

Marka:
Sayfa:
15 Sayfa
Kağıt:
1. Hamur Kağıt
Boyut:
19.00x26.00 cm
Basım Yılı:
Temmuz 2019
Barkod:
9789752633346