Kobani’nin Kızları - Gayle Tzemach Lemmon - Avesta Yayınları

%
30
İNDİRİM
9786257253826
%
30
İndirim
120.00 TL
84.00 TL
1 adet stokta Hızlı Gönderi!
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Kobani’nin Kızları - Gayle Tzemach Lemmon - Avesta Yayınları

2021’in en çok tartışılan kitaplarından…

IŞİDe karşı mücadeleye liderlik eden kadınların sıra dışı ve mütevazı hikayesi.
Angelina Jolie

2014te Suriye’de küçük bir kentte, tamamı kadınlardan oluşan bir milis, IŞİD ile karşı karşıya geldi. O zamana kadar İslam Devleti ülkenin geniş alanlarını önüne katıp süpürmüş, şehirleri birer birer ele geçirmişti ve iç savaşta her yan yakılıp yıkıldıkça, terör yayılmıştı. Kobani kentindeki bu beklenmedik hesaplaşmadan, ABDnin ortağı olarak IŞİDe karşı savaş açacak bir savaş kuvveti ortaya çıktı. Bu süreçte, bu kadınlar kadınları alıp satan erkeklerle ev ev, sokak sokak, şehir şehir savaşarak kadın eşitliğini gerçeğe dönüştürmeye kararlı bir şekilde kendi siyasi vizyonlarını yayacaklardı.

Yıllarca sahada toplatılan haberlere dayanan KOBANİNİN KIZLARI, Suriyede IŞİDi durdurmak için muhtemelen dünyanın en büyük umudu haline gelen Kürt milis kadınlarının unutulmaz bir hikayesidir.

“Kobani’nin Kızları, kadınların gücü ve cesaretinin unutulmaz efsanevi bir hikayesidir. Zekice araştırılmış ve saygıyla anlatılmış bu kitap; kahramanlıkla, fedakârlıkla ve kardeşliğin gerçek anlamıyla ilgili yazılmış unutulmaz bir derstir.
Elizabeth Gilbert, Eat, Pray, Love and Big Magic adlı eserin yazarı

“Kobaninin Kızları, IŞİDi yenmek ve geleceklerini kendi ellerine almak için her şeyi riske atan bir grup kadın savaşçının cesurca aktarılmış, okunması gereken bir öyküsünü sunuyor.”
August Cole, Burn-In adlı eserin ortak yazarı

Sayfa:
280 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.00x19.50 cm
Basım Yılı:
Kasım 2021
Barkod:
9786257253826
Avesta Yayınları