Konstrüksiyon ve Tasarım - İsfendiyar Bakşıyev - Nobel Akademik Yayıncılık

%
10
İNDİRİM
9786057846426
%
10
İndirim
600.00 TL
540.00 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Kargo Bilgisi

500TL ve üzeri Kargo Ücretsiz.

Ödeme Bilgisi

Konstrüksiyon ve Tasarım - İsfendiyar Bakşıyev - Nobel Akademik Yayıncılık

Makine mühendisi yetiştirmeye yönelik programlar yanında, temel uygulama yapabilecek ve bu yetenekleri pekiştirerek mekanizma ve makinaların doğru – düzgün bir projesini yapmak, günümüzün önemli problemlerinden biridir.
Makina ve mekanizmalar konstrüksiyonu ve tasarımı aynı zamanda takım tezgahlarının, talaş kaldırma takımlarının, transport makinalarının ve tekstil makinalarının, otomotiv, uçak ve gemi inşaatı sanayilerinin ve diğer endüstri kollarının geliştirilmesine, düşük maliyetli ürünlerin üretilmesine ve ürün kalitesinin artırılmasına sebep olur.
Konstrüksiyon ve Tasarım kitabı; endüstrinin tüm kollarında kullanılan makinaların güç ve hareket iletim mekanizmalarının konstrüksiyon ve tasarımını kapsamaktadır. Genellikle, güç ve hareket ileten mekanizmalar: kayış – kasnak, zincir, sürtünmeli ve dişli çark mekanizmalarından ve hareket cıvatalarından oluşmaktadır. Güç aktarımında bu mekanizmaların her birinden oluşan basit bir mekanizma (tek kayış – kasnak mekanizması, tek dişli çarktan oluşan redüktör vb.) veya da yukarıda adları çekilen birkaç mekanizmaların bileşiminden oluşan karmaşık mekanizma (kayış – kasnak ve dişli çarklardan oluşan mekanizmalar, dişli çark redüktörü ve zincir mekanizmalarından oluşan mekanizmalar vb.) şeklinde kullanılmaktadır. Bundan ötürü güç ve hareket iletim mekanizmalarının derinden öğrenilmesi, tasarımlarının doğru şekilde yapılması ve genç mühendislerin yetişmesi için kitabın önemli olacağı kanaatindeyim.
Konstrüksiyon ve Tasarım kitabı, Üniversitelerin Makina ve İmalat Mühendisliği Bölümlerinde, Meslek Yüksekokullarında okutulan Makina Konstrüksiyonu ve Makine Tasarımı derslerinin müfredatlarına uygun yazılmış olup, her bölüm konuyu özetleyen bir kısımdan ve bunu izleyen proje örneklerinden ve 18. bölümde verilmiş güç ve hareket iletim mekanizmalarının Adan Zye tam yapılmış olan 13 adet tek, iki ve üç kademeli silindirik, konik, sonsuz vida ve bunların bileşiminden oluşan redüktörlerin, planet ve diferansiyel, aynı zamanda dalgalı dişli redüktörlerin proje hesaplarından ve montaj resimlerinden oluşmaktadır. Kitapta konularla ilgili önemli resimler ve cetveller de yer almaktadır.
Ayrıca teknolojik gelişmelerin kazandırdığı en yeni bilgilerin kitaba aktarılmasına çalışılmıştır. Bütün bu konularda, bilimsel çalışmaların ve teknolojik gelişmelerin meydana getirdiği yenilikler, DIN ve ISO normları dikkate alınmıştır.
Eserin, mesleki hayatlarında konstrüksiyon ve tasarımla ilgilenen ve imalatta tecrübesi olan tasarımcı mühendislerin, sanayide çalışan mühendislerin ve araştırmacıların, aynı zamanda makina ve imalat mühendisliği öğrenimi gören öğrencilerin ufkunu açacağını ve bilgilerini derinleştireceğini ümit etmekteyim.
Kitabın konuya ilk defa ilgi duyan meslektaşlarıma ve bu konuda her an ellerinin altında başvuracak bir kaynak bulundurmak zorunda olan konstrüktör, tasarım ve imalat mühendisleri arkadaşlarıma yararlı olacağını ve isteklerini karşılayacağını umuyorum.

Sayfa:
808 Sayfa
Kağıt:
1. Hamur Kağıt
Boyut:
19.50x27.50 cm
Basım Yılı:
Eylül 2021
Barkod:
9786057846426