Kültürler Arası Farklılaşma ve Yönetim - A. Selami Sargut - İmge Kitabevi Yayınları

%
27
İNDİRİM
9789755333335
%
27
İndirim
35.00 TL
25.55 TL
Son 1 adet Sınırlı Stok!
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Ürün Açıklaması

Türkiyenin kimliği gerek siyasal gerekse toplumsal açıdan tartışılagelmiştir. İki yüzyılı aşkın bir süredir devam eden Batılılaşma sürecinin bu tartışmada önemli bir rolü vardır. Tartışmanın bir boyutunda konu Türkiyeye nereden bakılacağına gelir dayanır.

Dışarıdan bakıldığında görünenlerin hangi evrensel ölçülere vurulacağı bir türlü kararlaştırılamaz. Batılı ölçülere göre değerlendirmenin sağlıklı olmadığı görüşü öne çıkmaktadır. İçeriden bakıldığında da bu kez Batılı ya da evrensel ölçülerin dışına çıkıldığı kanısı yaygındır. Böylesi gelgitler arasında Türkiye kendini tanımada önemli zorluklar yaşamaktadır. Kendini tanımakta zorluk çeken bir topluma nasıl yönetileceği konusunda yine Batılı kuram ve yöntemleri önermek ne gibi sorunlar yaratır? Bu tartışmada Batı’nın yerelini evrensel olarak kabullenmek ne ölçüde doğrudur? Evrensele ulaşabilmek için farklı yerel öğeleri bilimsel yöntemlerle tanımak ve karşılaştırmak daha doğru bir yol olabilir mi? Kültürel görecelik ne ölçüde yöntemsel temellere dayandırılabilir? Batı’nın etkin sayılan yönetim kuramları ya da stilleri her ulusal kültür için sorgulanmadan geçerli kılınabilir mi?

Bu kitap, benzeri sorulara yanıt aramakta, bu arayış içinde Türkiyeye ilişkin yapısal ve yönetsel değerlendirmeler yapmaktadır.

Sayfa:
251 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x20.00 cm
Basım Yılı:
Ekim 2015
Barkod:
9789755333335
İmge Kitabevi Yayınları