Kuran İlimleri ve Tefsir Tarihi - Zekeriya Pak - Grafiker Yayınları

%
20
İNDİRİM
9786257305068
%
20
İndirim
300.00 TL
240.00 TL
1 adet stokta Hızlı Gönderi!
Kargo Bilgisi

500TL ve üzeri Kargo Ücretsiz.

Ödeme Bilgisi

Kuran İlimleri ve Tefsir Tarihi - Zekeriya Pak - Grafiker Yayınları

Gu¨nu¨mu¨zde ilahiyat alanı öğrencileri ile Kur’an ilimlerine özel ilgi duyan genel okur kitlesine hitabeden tefsir el kitaplarıyla daha sık karşılaşır olduk. Dokuz bölu¨mden oluşan elinizdeki bu kitap da tefsir ilminin ana konularını genel hatlarıyla ele almaktadır. Bu konular, Kur’an muhtevası, Kur’an tarihi, Tefsir tarihi, Tefsir usulu¨ ve Kıraattir.
Kitabın sonunda yer alan ‘Ekler’ kitabın en özgu¨n yönlerinden birini oluşturmaktadır. On u¨ç başlık altında sunulan bu ‘Ekler’den bazılarının mahiyetine açıklık getirmek gerekirse; Cumhuriyet tarihi boyunca yayınlanan Tu¨rkçe Kur’an çevirmenlerinin, Tu¨rkçeye çevrilen tefsirlerin, telif edilen Tu¨rkçe tam tefsirlerin listelerini burada bulabileceksiniz. Ayrıca, Hz. Peygamber (s.a.v) ile birlikte toplam 678 kişiden gelen bu¨tu¨n tefsir rivayetlerinin kaynaklarına göre dağılımını yedi sayfaya yerleştirilen tablolar aracılığıyla görebileceksiniz. Yine, elimize ulaşan en eski tam tefsir kitabından itibaren gu¨nu¨mu¨ze kadar telif edilen tefsir literatu¨ru¨nde aynı ayete ne kadar farklı yaklaşılabileceğini ortaya koyan on bir sayfalık seçme tefsir metinleriyle karşılaşacaksınız.
Kitabın içeriği, Sahabe ve Tabiin dönemi tefsir âlimlerinin tefsir faaliyetlerine katkı derecelerini somut verilere dayandıran bir yaklaşımın ışığında şekillenmiştir. Bu konuda, öznel değerlendirmeler değil; özellikle gu¨nu¨mu¨ze ulaşan mu¨stakil (biri diğerini tekrar etmeyen) 64384 tefsir rivayetinin sayısal verileri dikkate alınmıştır. Kitapta 49 renkli harita bulacaksınız. Bunlardan 47 tanesi, tanıtımı yapılan toplam 47 mu¨fessirin hayatını ve ilim seyahatlerini (ri?le) daha etkili/çekici bir yöntemle anlatmak için hazırlanmıştır.

Sayfa:
466 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
16.00x23.50 cm
Basım Yılı:
Şubat 2021
Barkod:
9786257305068