Kur`an ve Hikmet Işığında Cevşen Şerhi - Abdülaziz Hatip - Nesil Yayınları

%
35
İNDİRİM
9789752697430
%
35
İndirim
50.00 TL
32.50 TL
3 adet stokta Hızlı Gönderi!
Toptan alımlarda indirim:
Miktar
3+ adet ve üzeri
5+ adet ve üzeri
10+ adet ve üzeri
Fiyat
31.53 TL
30.88 TL
30.23 TL
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Kur`an ve Hikmet Işığında Cevşen Şerhi - Abdülaziz Hatip - Nesil Yayınları

Cevşen kelimesi, sözlükte, bir tür zırh, savaş elbisesi anlamına gelir. Terim olarak ise, Ehl-i Beyt tarikıyla Hz. Peygambere nisbet edilen ve Cevşenül-Kebîr adıyla ün salmış bir duadır. Ehl-i Beyt İmamlarından Musa el-Kâzım, Cafer-i Sadık, Muhammed el-Bakır, Zeynelabidîn, Hz. Hüseyin ve Hz. Ali (Allah hepsinden razı olsun) tarikıyla Hz. Peygambere kadar ulaştırılır.
Kaynaklara göre, Asr-ı Saadette cereyan eden savaşlardan birinde, muharebenin kızıştığı ve üzerindeki zırhın kendisini fazlasıyla sıktığı bir sırada Hz. Peygamber (a.s.m.) ellerini açarak Allaha dua etmiş, bunun üzerine gök kapıları açılarak Cebrail gelmiş ve Ey Muhammed! Rabbin sana selâm ediyor ve üzerindeki zırhı çıkarıp bu duayı okumanı istiyor. Bu dua hem sana, hem de ümmetine zırhtan daha sağlam bir emniyet sağlayacaktır demiştir.

Peygamberimizin (a.s.m.) binlerce dua ve münâcaatından benzersiz bir dua olan ve çok geniş hakikatleri içine alan Cevşen, Yüce Allah tarafından Peygamberimize vahyedilmiş geniş ve şümullü bir duadır. Cenab-ı Hakkın yaklaşık bin ismini içine alır. İsim ve sıfatlarıyla Rabbimizi bize tarif eder.
Bu duada Cenab-ı Hakkın isimleriyle; insan, kâinat ve âhiret arasında mükemmel bir irtibat kurulur. Hatta Resulullahın peygamberliğine en büyük delillerden bir tanesidir. Çünkü ancak ve ancak Allahın elçisi olan bir zat, Rabbini bu kadar kesin, doğru ve hiç kimseyi taklit etmeksizin tarif ve tavsif edebilir.

Cevşeni daha yakından tanımak, daha fazla istifade edebilmek için geniş açıklamalara ihtiyaç vardır. Bu açıklamaların da sağlam ve güvenilir kaynaklardan istifadeyle ortaya konulması elzemdir.

İşte bu zarurete binaen, Prof. Dr. Abdülaziz Hatip tarafından azamî hassasiyet ve titiz çalışmalarla 10 yıl gibi uzun bir sürede hazırlanan, bine yakın İlahî ismin şerh ve izahını ihtiva eden Cevşen Şerhi bu muazzam duadan daha fazla istifade imkanı sağlamaktadır.

Bu eser başta Allahın yüce kelâmı Kurân-ı Kerîm ve Hz. Peygamberin (a.s.m.) Hadis-i Şerifleri olmak üzere, temel İslam kaynaklarından, Arapça ve Osmanlıca sözlükler ve Bediüzzamanın başlı başına bir Cevşen açılımı niteliğindeki Risâle-i Nur Külliyâtından istifade edilerek hazırlanmıştır.

Sayfa:
582 Sayfa
Kağıt:
Şamua Kağıt
Boyut:
16.50x24.00 cm
Barkod:
9789752697430