Kur’an’da Peygamberler ve Peygamberimiz - Afif Abdülfettah Tabbara - Gonca Yayınevi

%
35
İNDİRİM
9789944790352
%
35
İndirim
80.00 TL
52.00 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Kur’an’da Peygamberler ve Peygamberimiz - Afif Abdülfettah Tabbara - Gonca Yayınevi

Peygamberler, hak yolunun kılavuzlarıdır. Onlara tâbi olanlar, dünya ve âhiret saadetine ermişler, âsi olanlar ise şeytanların peşinde ebedî felâ­kete sürüklenmişlerdir.

Şer cephesinin elebaşıları olan Nemrutlar, Firavunlar ve benzerleri, insanlığı, karanlıklara, yanıp sönen arzuların, ihtirasların kölesi olmaya çağırırlarken, fazilet cephesinin önderleri peygamberler de aydınlıklara ve gerçek bir hayata dâvet etmişlerdir. Birinciler miras olarak; inkâr, köle­lik, düşmanlık ve cehalet, İkinciler ise; îman, şahsiyet, sevgi ve merhamet bırakmışlardır.

Hayatlarını insanların hidayet ve saâdetine adayan peygamberler, sevilip sayılmaya en lâyık kimselerdir. Yaptıkları mücadelelerde hiçbir maddî menfaat gözetmeyen, sevgi, merhamet ve fedakârlık timsali olan peygamberler, beşeriyyetin mânevî önderleri olarak daima gönüllerde müstesna bir yer işgal edeceklerdir. Gösteriş ve debdebeden uzak olarak çalışmış, almak için değil, vermek için; yaşamak için değil, yaşatmak için gelmiş olan bu mübarek insanlar bizim mânâ âlemimizin nur kaynakları­dır. Yolumuz onlarla aydınlanıyor, yönümüz onlarla tayin ediliyor.

Hak ve bâtılın kervanı dün olduğu gibi bugün de mücâdelelerle dolu olarak yoluna devam ettiğine göre hak yolunun yolcuları olarak bu yolun kılavuzlarını ve özellikle de son kılavuz olan Hz. Muhammed (s.a.v)i ta­nımak zorundayız.

Başarımız, onları iyi tanıyıp onlara iyi tâbi olmaya bağlıdır.

Kurân-ı Kerîm, onların hayat ve mücâdelelerini anlatan âyetlerle do­ludur. Onların hayatları, devrini tamamlamış kuru bir mâzi veya mücerred bir hâtıra değildir. Bilâkis, hâlâ yaşanan bir hayat ve içiçe olduğumuz bir vâkıadır. Zaman bütündür. İnsan, hâtıralarıyla mâzi, yaşayışıyla hâl

ve ümitleriyle de istikbâldir. Bu bütün olan hayatın, ibret verici ve mü­cadelemize güç katıcı bütün unsurlarından faydalanmamız gerekir. Bu itibarla onların hayat ve mücadelelerini hayatımıza aktarmak ve onlardan kuvvet almak zorundayız. Kuranın onlardan bahsedişi sırf tarih ve soh­bet zevkimizi tatmin için değildir.

İşte bu anlayışla bu kitabın müellifi peygamberlerin hayatını kaleme almış, onların kıssalarını günümüzün yaşanan vâkıaları hâlinde bize sun­muş, kısaca onlarla bizi bütünleştirmiştir.

Yazar:
Sayfa:
600 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
17.00x24.00 cm
Basım Yılı:
Ekim 2020
Barkod:
9789944790352