Küresel Gıda Düzeni - Mustafa Koç - Nota Bene Yayınları

%
20
İNDİRİM
9786055513764
%
20
İndirim
215.00 TL
172.00 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Kargo Bilgisi

500TL ve üzeri Kargo Ücretsiz.

Ödeme Bilgisi

Küresel Gıda Düzeni - Mustafa Koç - Nota Bene Yayınları

Tarım sorunu ve gıda güvencesi konularında Türkiyede mevcut bölük pörçük yazının fersah fersah ötesine geçen bu yapıt kuramsal zenginliği, ampirik veri çeşitliliği ve yazarının açık ve seçik anlatımı ile hem üniversitelerimizin sosyal bilimler bölümlerindeki tarım ve kırsal dönüşüm alanlarındaki derslerde öğrenci ve öğretim üyelerine iyi bir kaynak olarak hem de konuyla ilgilenen okurları küreselleşmiş çağdaş kapitalizmin tarım ve gıda üretimini nasıl bir kıskaca almış olduğunu göstermesi açısından bir el kitabı olarak çok önemli bir yeri doldurmaktadır.

- Prof. Dr. Zülküf Aydın

Mustafa Koçun bu güzel kitabında metinlerde bir yandan sızma zeytinyağının kokusunu, çikolatanın tadını hissediyorsunuz ve hikâyelerini öğreniyorsunuz. Diğer yandan bu ürünlerin üretimi, pazarlaması, tüketimi ile ilgili ekonomik, sosyolojik gerçekleri ve ilginç bakış açılarını anlıyorsunuz. Hem akademik eğitimi olmayanlara hem de bunların uzmanlarına cevap vermeyi başarabilmiş bir kitapla karşı karşıyayız. 

- Prof. Dr. Tayfun Özkaya

Gıda sistemi analizi ve değişimi konularında yıllardır her düzeyde çok önemli katkıları bulunan Profesör Koç, öğrencileri ile Toronto ve çevresinde model olacak bir gıda iletişim ağı yaratılmasında, Kanada çapında bir ulusal gıda güvencesi örgütünün kurulmasında ve uluslararası gıda sistemi analistleri arasında disiplinlerarası diyalog kurulmasında etkin rol oynamasıyla tanınıyor. Mustafa Koçun çalışmalarının anayurdunda da hak ettiği ilgiyi görmesinin zamanıdır.

- Prof. Dr. Harriett Friedmann

Yazar:
Sayfa:
272 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.00x19.00 cm
Basım Yılı:
2013
Barkod:
9786055513764