Lale Çılgınlığından Mortgage Krizine - Özkan Şahin - Nobel Bilimsel Eserler

%
10
İNDİRİM
9786257932837
%
10
İndirim
30.00 TL
27.00 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Lale Çılgınlığından Mortgage Krizine - Özkan Şahin - Nobel Bilimsel Eserler

Ekonomik krizler, gerek akademisyenler gerekse finans kuruluşları tarafından en çok incelenen finans konularının başında gelmektedir. 1980lerden sonra sayısının ve etkisinin artmasına karşın ekonomik krizler yeni bir olgu değildir. Bununla birlikte dünya ekonomisi tarihsel olarak incelendiğinde ekonomik krizlerin nedenlerinde ve yapısında belirli dönemler itibariyle değişiklikler görülmektedir.

Günümüze kadar yaşanan ekonomik krizleri; 17. ve 18. yüzyılda genellikle kıtlık veya savaşlar nedeniyle yaşanan ekonomik krizler, 19. yüzyıl sonrası ve 20. yüzyılın ilk çeyreğinde devletlerin uygulamış olduğu yanlış ekonomik politikalar veya müdahalede geç kalması sonucu oluşan spekülatif ataklar nedeniyle yaşanan krizler ve 1980 sonrası liberalleşmenin getirdiği finans piyasaları kaynaklı krizler olarak genel bir sınıflandırmaya tabi tutmak mümkündür.

Her ne sebeple olursa olsun ekonomik krizler; makro açıdan devlet ekonomisinde, mikro açıdan ise firmalar ve hane halkının ekonomik ve sosyal yapısında tahribata neden olmaktadır. Tarihsel süreçte yaşanan her krizin çıkış nedenleri birbirinden farklı olmakla birlikte genel anlamda krizlere karşı önlem almak adına krizlerin sebeplerini doğru olarak belirlemek büyük önem taşımaktadır.

Bu amaçla kaleme alınan bu kitap iki ana bölümden oluşmaktadır. Krizlerin genel yapısı ve tarihinin açıklandığı birinci bölümün; güncel olarak krizler üzerine yapılan çalışmalar da ikinci bölümün ana temalarını oluşturmaktadır.
Krizler konusunu anlamak ve yönünü görmek isteyen okurlara bir kaynak olması dileğiyle…

Yazar:
Sayfa:
148 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
16.00x23.50 cm
Basım Yılı:
Temmuz 2020
Barkod:
9786257932837