Makbulka - Makbule Meyzinoğlu - Dramatik Yayınları

%
25
İNDİRİM
9786057037398
%
25
İndirim
20.00 TL
15.00 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Ürün Açıklaması

Bir kadının kendi köklerini arama yolculuğu.

Çocuklukta yaşadığı bir travmanın sonucunda uzun saatlerini tuvalette geçirmek zorunda kalmıştır. Bu uzun ağrılı saatlerde her çocuk gibi o da kendini eğlendirmek için bir yol bulmuştur.

Doğum gününde hediye edilen bir kitap ona ilham olmuş, kitabın baş kahramanı Pippi Uzun Çorap ile tanıştıktan sonra hayata renkli ve eğlenceli bir pencereden bakmaya başlamıştır.

Böylece artık bir yol arkadaşı vardır. Acısını unutturacak hikayelerle uzun tuvalet saatleri dakikalara dönüşmüştür. Her idrar boşaltma bir zafere dönüşmüştür.

Uzun zamandır planladığı yolculuğa çıkmaya hazırlanan Makbulka bu yolculuğa defalarca hazırlanmasına rağmen bir türlü çıkamamıştır. Korkuları onu her daim yenmiş ve o kapıdan çıkmasına engel olmuştur.

Bu kez çok kararlıdır, bütün korkularına rağmen bu kez o yolculuğa çıkacak ve köklerini bulacaktır.

Yaşadığı ülkede öteki olan, büyüdüğü ailede başkasının olan, göç ederek geldiği ülkede de öteki olan bir kadının öteki olma hikayesi. Öteki nasıl olunur? 

Öteki olarak yaşadığı doğup büyüdüğü ülkesinde ötekileştirilmesinin kabuk bağlamış ama asla iyileşmemiş o yaralarını bir çocuğun gözünden anlatan Makbulka, öteki olarak büyür. Tam *öteki olmayı başarmışken yol onu daha da öteye gitmek zorunda bırakmıştır. Ülkesini, çocukluğunu, her şeyini bırakıp Vatan denilen bir ülkeye göç etmek zorunda kalan Makbulkanın yeni bir öteki olma mücadelesi başlar. Bu mücadeleden de galip çıkan Makbulka artık en zor viraja gelmiştir . Gerçek köklerini bulmak ve Ben kimim? sorusuna yanıt aramaya karar vermiştir. Anne sevgisini yaşayamamış bir anne olarak Makbulka bu yolculuğa çıkabilecek mi yoksa öteki olmayı başarmış bir kadın olarak mı hayatını sürdürecek? Korkularınla yüzleşebilmeyi başarırsa Makbulka bu yolculuk için hazır.

Sayfa:
64 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.00 cm
Basım Yılı:
Mayıs 2021
Barkod:
9786057037398