Meçhul Kuvvetlere Kurban - Selim Nüzhet Gerçek - Koç Üniversitesi Yayınları

%
20
İNDİRİM
9786057685988
%
20
İndirim
28.00 TL
22.40 TL
1 adet stokta Hızlı Gönderi!
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Meçhul Kuvvetlere Kurban - Selim Nüzhet Gerçek - Koç Üniversitesi Yayınları

Görgu¨ tanıklarıyla dolu bir evde, kimsenin olmadığı kilitli bir odada işlenen “timsahlı iğne cinayeti”... Meçhul kuvvetler tarafından işlendiği du¨şu¨nu¨len, polis teşkilatının çözemediği bu gizemli cinayeti Sultan’ın emriyle görevlendirilen İhsan Avni çözebilecek midir?

Selim Nüzhet Gerçek’in 13 Kasım-7 Aralık 1922 tarihleri arasında İleri gazetesinde 24 tefrika olarak yayımlanan Meçhul Kuvvetlere Kurban romanı Mısır uygarlığı, meçhul kuvvetler gibi unsurlarla bir taraftan fantastiğe göz kırpar, diğer yandan esrarlı bir cinayetin çözüm sürecinin aktarılmasıyla polisiye türünün özelliklerini taşır. Selim Nüzhet Gerçek’in Ahmet Kâmil takma adıyla yayımladığı bu romanı, ilk kez kitap olarak basılıyor.

Meçhul Kuvvetlere Kurban; Tu¨rk matbuatının ilk tarihçisi, ilk derleme mu¨du¨ru¨ olarak anılan; basın ve tiyatro tarihi alanlarında öncu¨ çalışmaları olan Selim Nu¨zhet Gerçek’in edebiyat tarihlerinde adı geçmeyen, onunla ilgili yazılan makalelerde de yer almayan, dolayısıyla meçhul kalmış bir romanıdır. (...) Meçhul Kuvvetlere Kurban’ın bugu¨ne kadar gözlerden kaçması şaşırtıcıdır. Oysaki Selim Nu¨zhet Gerçek’in yapıtı hem kurgusu, karakterleri hem de popu¨ler bir tu¨r olan polisiyenin iyi bir örneği olması açısından edebiyat araştırmacılarının ve gu¨nu¨mu¨z okurunun ilgisini ve beğenisi kazanacak bir romandır. Selim Nu¨zhet Gerçek gibi çok yönlu¨ bir entelektu¨elin şimdiye kadar keşfedilmemiş bu romanının kitap olarak yayımlanmasının Tu¨rk edebiyatını zenginleştireceğine inanıyoruz.

Sayfa:
192 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x20.00 cm
Basım Yılı:
Eylül 2021
Barkod:
9786057685988