Medaricus Salikin - İbn Kayyim el-Cevziyye - Karınca & Polen Yayınları

%
40
İNDİRİM
9786257948623
%
40
İndirim
140.00 TL
84.00 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Medaricus Salikin - İbn Kayyim el-Cevziyye - Karınca & Polen Yayınları

Yazdığı tüm eserlerinde okuyucusunu memnun eden asırlar geçmesine rağmen onları kendisine hayran bırakan yazarların sayısı bir elin parmağını geçmeyecek kadar azdır. İbn Kayyım el-Cevziyye kaleminin hakkını veren bu nadir yazarlardandır. Yüzeysel olmayan, delile dayalı, derin tefekkür içeren, kitap ve sünneti esas alan eserleri ile meşhur olan bu alimimiz aynı zamanda Şeyhülislâm İbn Teymiyyenin öğrencisi ve ekolünü temsil eden bir şahsiyettir. İlmi konularda elini atıp da hakkını vermediği bir mesele yoktur.

Allah rasûlü ve sahabe döneminde hayatın doğal bir parçası olan ancak daha sonraki dönemlerde çeşitli aşamalardan geçerek; zühd, tasavvuf ve tarikat ismini alan bir anlayış müslümanların hayatında yer etmiştir. Aslında bu anlayış özü itibarı ile kamil insan yetiştirme atölyesidir. Ancak her şeye sirayet eden bidat, hurafe, sapma ve isrâiliyat ne yazık ki bu anlayışa da sirayet etmiştir.

Tasavvuf ve zühd üzerine çok şeyler söylenmiş ve sayısız telifler yapılmıştır. Konunun hakkını vererek yazılan eserlerden birisi de büyük alim İbn Kayyim el-Cevziyyenin elinizdeki “Medâricu’s-Sâlikîn beyne menâzili iyyâke na‘budu ve iyyâke nestaîn” isimli eseridir. Hocası İbn Teymiyye gibi bidat ve sapmalara karşı olan yazarımız bahsini yaptığımız bu eserinde konuyu baştan aşağı yeniden ele almış, bu husustaki yanlışları düzeltmiş ve bidateleri tespit etmiştir. Allah’a giden yolda mümin bir kulun uyması gereken adap ve kuralları, elde edeceği derece ve makamları, kaçırmış olduğu önemli hususları tespit edip okuyucusuna hatırlatmıştır. Eserinin temeline Tevrat ve İncilde olmayan, Kurânda ise benzeri bulunmayan Fatiha sûresinin bir âyetini yerleştirmiştir. Ele aldığı onlarca başlığı iyyâke na‘budu ve iyyâke nestaîn âyeti ile ilişkilendirip geniş izahlarda bulunmuştur.

Sayfa:
984 Sayfa
Kağıt:
Şamua Kağıt
Boyut:
16.50x24.00 cm
Basım Yılı:
Eylül 2021
Barkod:
9786257948623