Mekansal Tasarım Çağdaş Mekan Mimarlığı - Ayça Arslan - Duvar Kitabevi

%
30
İNDİRİM
9786257680875
%
30
İndirim
35.00 TL
24.50 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Mekansal Tasarım Çağdaş Mekan Mimarlığı - Ayça Arslan - Duvar Kitabevi

Kitapta temel olarak. günümüz konut pazarın da ortaya çıkan yeni nesil konutlarının: 1+0,1+0,5. 1+1.1+1,5 tiplerin, gelişen mekansallıklarını: Çağdaş Mekan Mimarlıgı: Mekansal Tasarım adi altında incelemekte ve ortaya çıkarmaktadır. Ana araştırma başlıklan olarak: esneklik, dönusebilir/uyarlanabilir ic mekanlar. yeni mekansal ilişkiler, yeni mekansal tanımlayıcılar. grup mekanlar ve yeni mekan tipleri sunulmuş olup.

Açık plan konseptinin önemi ve farkı özellikle: geleneksel mekan organizasyonlarınıın stotik mekansallığının / çağdaş yeni nesil yaşam ünitelerinin dinamik mekansallığı karşılaştırmalı analizleri ile ortaya konulmuştur. Cağdaş mekan mimarlığı üzerine yapılan araştırmalar ve gözlemler, çeşitli mekansal özelliklerin ve niteliklerin olduğunu öne sürdü ve bu kalite. mekan düzeni kalitesinin ötesine geçen, farklı tiplerdeki yeni nesil küçük evlerde ortaya çıkıyor.

Kitapta. son dönem minimum mekan, konutların mekansallığıni. zayıftan güçlüye ile dinamikten durağanlığa çok çesitlenen, ayrışmış mekansal organizasyonları entegrasyon yöntemlerine odaklandmıştır. Mekansal organizasyon yöntemleri bir üçIeme etrafında geliştirilmiştir bunlar; çağdaş mekan tasarım araçları olarak; genişebiliılik/ uzama-esneklık-konveksite kavramlandır.

Yazar:
Sayfa:
106 Sayfa
Kağıt:
1. Hamur Kağıt
Boyut:
16.00x23.50 cm
Basım Yılı:
Ağustos 2021
Barkod:
9786257680875