Merkez Bankası ve Hazine - Meltem Keskin Köylü - Astana Yayınları

%
10
İNDİRİM
9786055010744
%
10
İndirim
260.00 TL
234.00 TL
1 adet stokta Hızlı Gönderi!
Kargo Bilgisi

500TL ve üzeri Kargo Ücretsiz.

Ödeme Bilgisi

Merkez Bankası ve Hazine - Meltem Keskin Köylü - Astana Yayınları

Merkez bankaları, milletlerin egemenlik simgesini temsil ederken piyasa ekonomilerinin de temel dinamiklerini oluştururlar. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de finansal sistemin istikrarının olmazsa olmazı, olan merkez bankası, para politikalarının uygulanmasında da en etkili finansal kurumudur.

Hazine, ana görev ise ülke kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla, ekonominin tüm aktörleriyle işbirliği içerisinde, şeffaf, hesap verebilir ve etkin bir şekilde; kamu mali varlık ve yükümlülüklerini yönetmek, ekonomik, finansal ve sektörel politikalar ile düzenlemeleri oluşturmak, uygulamak, denetlemek ve uluslararası ekonomik ilişkilerin koordinasyonunu sağlamak” için çalışma yürütür. Hazine 2018 yılının ikinci yarısından bu yana hizmetlerini Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde sürdürmektedir.

Hazinenin TCMB’nin hissedarı olmasının yanı sıra Türk Cumhuriyeti tarihi boyunca yolları her zaman kesişmiştir. Merkez Bankası ve Hazine bugüne gelinceye kadar dünyada ve ülke içerisinde ekonomik, siyasal ve sosyal alanlarda yaşanan sancılı pek çok sürece müdahil olmuşlardır. Türkiye finansal yapısına yön veren ülkenin iki gözde kurumu Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ve Hazine finansal sistemimizin etkinliğini ve işlerliğine yön vermektedir.

Merkez Bankası ve Hazine kitabı ile Türk ekonomisinin yönetiminde söz sahibi olan en önemli finansal aktörlere mercek tutulmuştur.

Sayfa:
250 Sayfa
Kağıt:
1. Hamur Kağıt
Boyut:
16.00x24.00 cm
Basım Yılı:
Mart 2020
Barkod:
9786055010744