Mesih İsanın Topluluğu - Chris Green - Haberci Basın Yayın

%
30
İNDİRİM
9786054707874
%
30
İndirim
120.00 TL
84.00 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Kargo Bilgisi

300TL ve üzeri Kargo Ücretsiz.

Ödeme Bilgisi
Kapıda Ödeme

Mesih İsanın Topluluğu - Chris Green - Haberci Basın Yayın

Kutsal Kitap Bugün de Konuşur serisindeki konular, günümüz Hıristiyan nesline sağlık veren bir tonik olarak hizmet edecektir.
AJITH FERNANDO

Kutsal Kitap, Aden Bahçesinde Âdem ve Havva’yla başlayıp, Vahiy kitabında Yeni Yeruşalim’deki büyük kalabalıklara kadar uzanan süreç içerisinde, Tanrı’nın halkıyla birlikte yaşadığını vurgulayarak başlar ve biter. Her adımda Tanrı, onlara konuşmak, onlardan işitmek ve kendisine daha çok benzemeleri için onları değiştirmek üzere halkını bir araya getirir. Tanrı’nın çok sevdiği halkını bir araya getirmesine, Kutsal Kitap “kilise” adını verir. 
Kilise coşkun, sevecen, her şeyi göze alan bir grup olarak, Tanrı’nın sözündeki değerleri yaşamaya yürekten adanmış ve yeni yaratılışı dört gözle bekleyen halk olmayı amaçlamalıdır. Kiliseler ve bu kiliselerin çoban ve önderleri, Kutsal Kitap’ın kim oldukları ve neler yapmaları gerektiği hakkında söylediklerini işitmelidirler. 
Chris Green “kilisenin mesajını” üç ayrı boyutta algılar: kilise öncelikle Tanrı’nın, halkını Mesih aracılığıyla kurtardığı mesajına sahiptir; ikincisi kilise bu mesajın sonucu olarak yaratılmış ve kurtarılmıştır; ve üçüncüsü kilise, Tanrı’nın bizler gibi kusurlu insanları kurtardığının ve O’nun halkına ait olmak suretiyle, Tanrı’nın bizden talep ettiği yollar aracılığıyla O’na karşılık vermeye gayret ettiğimizin bir mesajıdır. Bu merak uyandırıcı ve detaylı açıklama, kilisenin “ebediyetten Aden’e, Mısır’dan çıkışa, sürgüne, ebediyete” kadar uzandığını gözlemleyerek başlar ve ardından kilise yaşamının ve hizmetinin, tapınma, birlik, olgunluk, hizmetkârlar, armağanlar, kutsallık, sınırlar ve gelecek gibi çeşitli boyutlarına odaklanır. 
Chris Green Oak Hill Teoloji Üniversitesinde vaaz verme ve kilise kurma konularında ders verir. The Word of His Grace (Tanrı Lütfunun Sözü) adlı kitabın yazarı, 2.Petrus ve Yahuda’nın Mesajı kitabının ortak yazarı, God’s Power to Save (Tanrı’nın Kurtarıcı Gücü) ve a Higher Throne (Daha Üstün Taht) adlı eserlerin editörü ve When God’s Voice Is Heard (Tanrı’nın Sesi İşitildiğinde) adlı kitabın ortak editörüdür. 
Kutsal Kitap Bugün de Konuşur serisi, Eski ve Yeni Antlaşma kitapları ve Kutsal Kitap’taki çeşitli konular üzerinde Kutsal Yazılar’ın tamamını kapsayarak yapılan yorumlardan oluşur.

Yazar:
Sayfa:
457 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x19.50 cm
Basım Yılı:
Şubat 2023
Barkod:
9786054707874
Son Gezdikleriniz