Mesnevi’den Pedagojik Telkinler - Süleyman Doğan - Akıl Fikir Yayınları

%
20
İNDİRİM
9786052068069
%
20
İndirim
300.00 TL
240.00 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Kargo Bilgisi

500TL ve üzeri Kargo Ücretsiz.

Ödeme Bilgisi

Mesnevi’den Pedagojik Telkinler - Süleyman Doğan - Akıl Fikir Yayınları

13. yüzyılın İslam bilgesi Hz. Mevlana, ölümsüz eseri Mesnevi ile asırlardan beri insanlığın aklını ve kalbini aydınlatıyor. Onun bilgi ve hikmetle yoğrulmuş ışığı, sayısız yazar ve ozana ilham kaynağı olmaya devam ediyor.

Günümüze kadar birçok dile çevrilen Mesnevi, evrensel değerler hâzinesidir. Elinizdeki bu eser, Mesnevinin insanlığa ahlâk, eğitim ve pedagoji gibi yönlerden nasıl yararlı olabilece­ğini bugünün insanına anlatmak amacıyla kaleme alınmıştır.
Mevlananın eserlerinden anlaşılıyor ki, kendisi iyi bir peda­gog, Mesnevi adlı şaheseri de bir ahlâk ve pedagoji kitabıdır. Mevlana, yaşadığı dönemin yenileyicisi ve etkin bir eğitimcisi­dir. Mevlana, yetkin kişiliğiyle medresede, camide, sohbet meclislerinde hem öğretim faaliyetlerinde bulunmuş hem de manevi eğiticilik vazifesini yürütmüştür.
Mevlana, eğitimin insanın yaratılış gerçeği üzerine kurulması­nı, kişilerin tabiatlarındaki sanat ve hünerleri geliştirmesini ve onların olgun gönüllerinin hizmetine sunulmasını istemekte­dir. Mevlana iyi bir cemiyet adamı olması münasebetiyle eğitim ve iletişime olduğu kadar terbiye ve hoşgörüye de ayrı bir önem vermiştir.
Mesneviden Pedagojik Telkinler isimli bu eserin kaleme alınmasındaki gaye; kişinin bu irfan hâzinesinden gereği gibi zevk alması, ruhen aydınlanması, manen huzura kavuşmasıdır.

Sayfa:
296 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x19.50 cm
Basım Yılı:
Kasım 2017
Barkod:
9786052068069
Akıl Fikir Yayınları