Minik Tosbi Evini Arıyor - İlk Kitabını Kendin Boya - İsmet Bertan - Günışığı Kitaplığı

%
25
İNDİRİM
9789756227121
%
25
İndirim
32.00 TL
24.00 TL
3 adet stokta Hızlı Gönderi!
Kargo Bilgisi

350TL ve üzeri Kargo Ücretsiz.

Ödeme Bilgisi
Kapıda Ödeme

Minik Tosbi Evini Arıyor - İlk Kitabını Kendin Boya - İsmet Bertan - Günışığı Kitaplığı

Artık küçükler öykü kitaplarını kendileri boyuyor.

Kaplumbağa yavrusu Minik Tosbi, evinin bulunduğu sebze bahçesinde arkadaşı Kertenkele Gizlekle saklambaç oynamaya bayılır. Bir gün yine arkadaşını ararken bahçeden uzaklaşır ve kendini, av peşindeki bir şahinin pençesinde bulur. Şahinden kurtulduğunda, artık hiç tanımadığı bir yerdedir. Evini aramaya koyulan Tosbi, yeni arkadaşlar edinecektir...

Belgeselci yazar İsmet Bertanın, Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneğinin (ÇGYD) 2005 Yılı Çocuk Romanı Ödülünü kazanan kitabı Hızlı Tosbiden uyarlanarak okulöncesi çocuklar için hazırlanan kitap, minik kaplumbağa Tosbinin heyecan dolu öyküsünü anlatıyor. İllüstratör Betül Sayının öyküde geçen sevimli karakterleri canlandırdığı desen sayfalarıysa küçükler için eğlenceli birer boyama alanı yaratıyor.

Ülkemizdeki ilk özgün örneklerini Günışığı Kitaplığının hazırladığı, hem okunan hem boyanan kitaplardan oluşan diziyle, küçükler, dinledikleri ya da okudukları birbirinden sevimli öyküleri kendileri renklendiriyor! Anaokulu öğrencileri ve ilköğretime yeni başlayan çocuklar için hazırlanan kitapların boyutu, sayfa düzeni, içerdiği bilgi ve desen dili yaş grubunun gereksinimleri göz önüne alınarak belirleniyor.

Yazar:
Sayfa:
11 Sayfa
Kağıt:
1. Hamur Kağıt
Boyut:
20.00x23.00 cm
Basım Yılı:
Kasım 2011
Barkod:
9789756227121