Montsuzlar - Ömer Açık - Günışığı Kitaplığı

%
35
İNDİRİM
9786059405096
%
35
İndirim
25.00 TL
16.25 TL
12 adet stokta Hızlı Gönderi!
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Ürün Açıklaması

Alfabetik sıralamayı kim icat etmiş, biliyor musun?

Güçlü öykülemesiyle çok sevilen eğitimci, yazar Ömer Açık, üçüncü romanında, okul koridorlarından yaşama uzanan felsefi bir hikâye anlatıyor. Sıklıkla kullanılıveren alfabetik sıralamayı sorgulayan roman, sürprizli kurgusuyla dikkati çekiyor. Sözün unutulan gücünü hatırlatan yazar, şiddetten uzak gerçekçi karakterler eşliğinde adalet, özgürlük, dayanışma gibi önemli kavramları tartışmaya açıyor. Umut dolu mahalle hikâyelerini anlattığı Menekşe İstasyonu ve Benim Babam Ömür Adam adlı çocuk kitapları keyifle okunan Ömer Açıkın son romanı, her yaştan okura sesleniyor.

Veyselle birlikte sekiz öğrencinin, lisenin havalı montlarından alamamasının tek nedeni, alfabetik sıralamadır. Onlar, okulun Montsuzlarıdır artık. İyi de, Ayı en başa koyup Byi, Cyi peşine takmak ve en sona da Zyi yerleştirmek kimin fikridir? Veysel, uğradığı haksızlığa karşı mücadeleye girişecek, imzasız bir bildiri de kartopu etkisi yaratacaktır. Artık herkes, öğretmenler de dahil, ezber uygulamaları sorgulamaktadır. Art arda yükselen sorular, yeni düşüncelerin önünü açacak mıdır?..

Ömer Açık: 1980 yılında Adanada doğan Ömer Açık, daha sonra taşındığı Ankarada büyüdü. Hacettepe Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. Eğitiminin ardından, önce Adananın bir köyünde, sonra da Mardinde öğretmenlik yaptı. Çocuklarla çocuk olmayı, çarşı pazar dolaşmayı ve yolculuklara çıkmayı seviyor. Çocuklar için yazdığı ilk romanı Menekşe İstasyonu?nda (2015) bir mahalleyi ve dayanışmanın öyküsünü aktaran Açık, Benim Babam Ömür Adamda (2015) rüzgârlarla dolaşmak isteyen, hayal gücü sınırsız bir çocuğu anlattı. Son romanı Montsuzlarda (2017) alfabetik sıra kabulünü adalet kavramı çerçevesinde sorgulayan Ömer Açık, eşi ve kızıyla birlikte İstanbulda yaşıyor, öğretmenlik mesleğini sürdürüyor.

 

 

Marka:
Günışığı Kitaplığı
Yazar:
Ömer Açık
Sayfa:
216 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
12.00x18.00 cm
Basım Yılı:
Şubat 2021