Pastroal Vaaz - Conrad Mbewe - Haberci Basın Yayın

%
25
İNDİRİM
9786054707805
%
25
İndirim
50.00 TL
37.50 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Pastroal Vaaz - Conrad Mbewe - Haberci Basın Yayın

İstatistiklere göre günümüzde Hristiyanlığın en çok yayıldığı ve kilisenin en hızlı şekilde büyüdüğü Afrika’dan bir yerel kilise önderinin yazdığı derin, güçlü ve sağlam bir kitap. Kilise önderlerini, vaizleri ve ilahiyatçıları vaaz vermenin önemi konusunda donatan eşsiz bir kaynak. Kutsal Kitap’a uygun şekilde, kilisesini koruyan, kayıran ve besleyen tüm kilise önderlerinin mutlaka okumasını içtenlikle öneriyorum.
Yakup Ataker, Bible House Kilisesi, Kilise İhtiyarı, MDiv Öğrencisi

Vaaz, kilise hizmetinin tam merkezinde yer almaktadır. Bu nedenle kilise önderleri Müjdeyi duyurma vaazı ile pastoral vaaz arasındaki farkı iyi anlamalıdır. Kilise önderinin amacı daima Müjdeyi duyurma vaazları sonrası iman etmiş olan imanlılar ailesinin üyelerini pastoral vaazlar aracılığıyla Tanrı’yı tanıyan ve O’nu yüceltmek için yaşayan bir halk olarak ortaya çıkarmak ve bu halkı bina etmek olmalıdır.

Tanrı’nın yaşamamızı istediği yaşamı ancak pastoral vaazlar aracılığıyla yaşarız ve ancak pastoral vaazlar aracılığıyla yürümeye başladığımız yolda ilerleyebiliriz. Bu yaşamda ve bu yolculukta ihtiyaç duyulan her şey pastoral vaazlar yoluyla imanlılar ailesine aktarılır.
Mehmet Durmaz, Ankara Bereket Kilisesi Pastörü, MA Öğrencisi

Yazar:
Sayfa:
222 Sayfa
Kağıt:
3.Hamur Kağıt
Boyut:
13.00x19.00 cm
Basım Yılı:
Haziran 2022
Barkod:
9786054707805