Posta Sanatı Kitabı - Mustafa Cevat Atalay - Gece Kitaplığı

%
40
İNDİRİM
9786257884914
%
40
İndirim
69.09 TL
41.45 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Posta Sanatı Kitabı - Mustafa Cevat Atalay - Gece Kitaplığı

Sanatçı yapıtını üretirken kişisel bir yarar ya da çıkar gözetmez-gözetemez. Bu gereklilik, sanat yapıtının gerçekliğine ve özüne uygundur. Posta sanatı yaratım tarzı ve etkinlikleri, katılımcılığı, paydaşlık özelliği, hediyeleşme ve çıkarsızlığı benimsemesi ile birlikte ‘etik’ bir üretim tarzıdır.

Çağdaş sanat içinde çok önemli bir yeri olan posta sanatına ilişkin dünyada literatür olarak; kitap, makale, tez, ses, video kaydı, arşiv belgeleri, kataloglar, vb. çalışmalar bulunmaktadır. Posta sanatı Türkçe’ye yeterince çevrilmemiştir. Gerçekleştirilen çalışmaların sayısının da şu anki bilgimize göre az olduğunu söyleyebiliriz.

Bu kitapta posta sanatının akademik düzeyde çok farklı yönleri, kuram ve uygulama olarak araştırma ve inceleme süreçleri derinlemesine ele alınmıştır. Günümüz bilgi ve iletişim çağı insanın sanatsal fikir ve üretim tarzını değiştirmiştir. Bu farklılaşma posta sanatı proje ve çalışmalarında da görülmektedir. Bugünü iyi anlamak, geçmişi, posta sanatını ve güncelini daha iyi anlamamızı zorunlu kılar.

Posta sanatına dair kavramları tanımlayıp daha fazla aydınlatmak amacı ile akademik bir yayınla ortaya çıkma ihtiyacı doğmuştur. Bilim ve sanat dünyasından değerli akademisyen-sanatçıların kitap bölümlerinin yer aldığı, “Posta Sanatı Kitabı”, öncelikle kuramların aktarılmasıyla akademik araştırma ortamına katkı sağlayacak bilgiyi ve kültürü oluşturacaktır. Uygulama aşamalarının birçok farklı noktası, kitabın içinde yer alan bölümlerde ayrıntılı olarak incelenmiştir. Bu bölümlerde posta sanatı üzerine projeler, sergiler ve üretim yöntemleri incelenerek tanımlanmıştır.

Sayfa:
223 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
16.00x21.00 cm
Basım Yılı:
Haziran 2020
Barkod:
9786257884914