Psikolojik Zaaflar ve Hz. Peygamberden Psikoterapi - Adem Dölek - Rağbet Yayınları

%
30
İNDİRİM
9786057699688
%
30
İndirim
50.00 TL
35.00 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Psikolojik Zaaflar ve Hz. Peygamberden Psikoterapi - Adem Dölek - Rağbet Yayınları

Bütün varlıklar içinde en şerefli ve en mükemmel yaratılmış olan insanın; cimrilik, nankörlük, kıskançlık, acelecilik, öfke, korku, dünya ve mâl sevgisi gibi birçok psikolojik zaaflarının olduğu bir gerçektir. Bununla birlikte Kur’ân’da ve hadîslerde bu zaafların insana niçin verildiği, nasıl ve ne şekilde kullanılması gerektiği de beyan edilmiştir.
Rasûlüllah (sallallâhu aleyhi ve sellem)’in, Kur’ân’la ve hadîsleriyle bu zaafların veriliş gayeleri doğrultusunda nasıl kullanılacağını açıklamak ve yaşayışıyla ümmetine örnek olmak suretiyle hem fiilî hem de sözlü olarak psikoterapi icra ettiği görülmektedir.
İşte bu kitapta, insanın sahip olduğu psikolojik zaaflardan ve birbiriyle çok yakından alakası bulunan haset, cimrilik ve hırs konuları ele alınmış olup, Rasûlüllah (sallallâhu aleyhi ve sellem)’in, bu zaafların tedavisi için icra etmiş olduğu terapi teknikleri tesbit edilerek günümüz modern psikoterapi yöntemlerine katkıda bulunmaya ve mutlu yaşama hususunda yardımcı olunmaya çalışılmıştır.
Yazar:
Sayfa:
160 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.00 cm
Basım Yılı:
2021
Barkod:
9786057699688