Psikososyal Açıdan Voleybol - Ersin Afacan - Nobel Bilimsel Eserler

%
15
İNDİRİM
9786257677950
%
15
İndirim
28.00 TL
23.80 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Psikososyal Açıdan Voleybol - Ersin Afacan - Nobel Bilimsel Eserler

Voleybol oynarken bu sporun pek çok değişikliğine tanıklık ettim. Kaliteli voleybolcu ve antrenör olmanın temel noktalarından birinin psikososyal açıdan da bilgili ve bilinçli olmak gerektiğine bu tanıklığım sonucunda emin oldum. Voleybolun psikososyal boyutu ve mental antrenman hakkında ilginç konuları faydalı şekilde ele alan bu kitap, yeni çalışmalara esin kaynağı olacaktır.
Arzu Göllü, Eski Milli Voleybolcu

Voleybol sporu ile ilgili olarak teknik, taktik ve kondisyon konularını içeren pek çok kitap bulunmaktadır. Fakat bu spora özgü olacak şekilde genelde psikososyal boyutları, özelde mental becerileri ele alan bir kitabın olmaması voleybol kültürümüz için bir eksiklikti. Böyle bir eksikliğin kapatılması adına yazılan bu kitabın biz voleybolcular için faydalı olacağından eminim.
Selin Toy, Profesyonel Voleybolcu

En başarılı takım sporu olan voleybolun psikososyal boyutunu kitlelere anlatmak ve açıklamak adına önemli bir çaba olan bu kitap için yazarlara bir voleybol insanı olarak teşekkür ediyorum. Voleybol ile ilgili mental konuları da içeren elinizdeki kitap, voleybol kültürümüzdeki büyük bir açığı kapatmak adına değerli bir çalışma olduğu için keyifle okuyacağınızı düşünüyorum.
Mehmet Bedestenlioğlu, PTT Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü

Tek başına bir hiç olunduğu gerçeğini, hatayı kabullenmenin gereğini, sonraki sayıya odaklanmanın faydasını, takım içindeki iletişimi açık tutmanın önemini, iyi çalışmanın koşullarını ve sporda psikososyal alanları içeren pek çok konuları voleybol özelinde yazmak cesaretini gösteren sevgili Ersin ve Meltemi kutlarım. Pratiğin içinde olan bizlere ışık tutacağı muhakkak...
Gökhan Edman, Kadın Ulusal Voleybol Takımları Eski Antrenörü

Değişen ve gelişen voleybol kültürümüzde performansın psikososyal yani mental boyutu her geçen gün daha önemli duruma gelmektedir. Bu bağlamda mental antrenmanlar sayesinde sporcular başta olmak üzere biz spor insanlarına mental destek verilmesinden yanayım. Elinizdeki kitap, voleybolun bu kısmı ile ilgili aydınlatıcı bilgiler içermektedir.
Süleyman Bozkan, Gelişim Koleji Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü

Sevgili Ersinin voleybol ile ilgili yazdığı yazıların sporun psikososyal boyutuyla değerlendirilmesi olan bu kitap, hem okunması kolay hem de pek çok kulübün ihmal ettiği zihinsel antrenmanlar üzerine detaylı bilgiler içermektedir. Voleybolun çeşitli boyutlarının felsefe ile de ilişkilendirildiği bu kitap antrenör, sporcu, yönetici, ebeveyn ve menajerler için faydalı olacaktır.
Gökhan Sezal, Vakıfbank Spor Kulübü Ankara Altyapı Sorumlusu

Yazar:
Sayfa:
156 Sayfa
Kağıt:
1. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.50 cm
Basım Yılı:
Şubat 2021
Barkod:
9786257677950