Rekreasyon Yönetiminde Rekreasyon Programının Yönetsel Süreçlerinin Değerlendirilmesi

%
40
İNDİRİM
9786257912402
%
40
İndirim
47.25 TL
28.35 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Rekreasyon Yönetiminde Rekreasyon Programının Yönetsel Süreçlerinin Değerlendirilmesi

Festivaller belirli zaman aralıklarıyla, toplumun kendine has değerlerini kutlamak, anmak veya paylaşmak amacıyla düzenlenen, toplumun sahip olduğu sosyal ve kültürel zenginliklerin sergilendiği etkinliklerdir. Yerel ve toplumsal kültür ögelerinin paylaşılması ve gelecek nesillere aktarılmasında, toplumdaki sosyal yapının değişmesi ve gelişmesinde bir aktarım aracı vazifesi gören festivallerin büyük bir yeri ve önemi vardır. Kültürel değerleri anma amacı taşıyan festivaller, aynı zamanda bu değerlerin ve geleneklerin yaşatılmasına, gelecek kuşaklara aktarılmasına da aracılık etmektedirler. Düzenlenen festivallere hem yöre halkının hem de yerli ve yabancı turistlerin katıldığı düşünüldüğünde, festivaller kültürler ve toplumlar arası etkileşimin de önemli bir parçasıdır.

Kültür turizmi kapsamı altında yer alan festivaller, yerel kimlik ve özgünlük kavramlarına vurgu yapmaktadır. Buradan hareketle arkeolojik, tarihi, sanatsal ve kültürel değerlerin yaşatılması ve korunması, festivallerin bir araç vazifesi olarak görülmesi ve devamlılığının sağlanması açısından da büyük önem arz etmektedir. Yerel kültür ögelerinin gelişimine ve korunmasına olumlu katkı yapan kültürel festivaller aynı zamanda toplumsal uyumu ve kaynaşmayı teşvik eden, bütünleşme sürecini hızlandıran, sosyal kazanımları artıran önemli bir araçtır.

Günümüzde alternatif turizm öğelerinin çeşitlenmesi ve bu yönde olan taleple birlikte, doğayla iç içe yaşamak, farklı kültürleri keşfetmek, farklı kültürden insanları tanıyarak bu insanlarla kaynaşma ortamı içerisinde olma isteği giderek artmaktadır. Festivaller de bu ortamın oluşması ve yaygınlaşmasının en önemli kültürel araçlarından bir tanesidir. Festivaller özellikle kültürel miras oluşumu ve bu mirasın gelecek nesillere aktarılması bakımından önemli etkilere sahip olabilecek etkinliklerdir.

Sayfa:
211 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
16.00x24.00 cm
Basım Yılı:
Nisan 2020
Barkod:
9786257912402