Roboski: Uludere’nin Gözyaşları - Levent Gök - İmge Kitabevi Yayınları

%
20
İNDİRİM
9789755339818
%
20
İndirim
78.00 TL
62.40 TL
1 adet stokta Hızlı Gönderi!
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Roboski: Uludere’nin Gözyaşları - Levent Gök - İmge Kitabevi Yayınları

Hukukçu ve Ankara Milletvekili Levent Gök, 28 Aralık 2011’de silahlı kuvvet-lerimize ait savaş uçaklarının bombardımanı sonucu, yaşları on üçle kırk ara-sında değişen çoğu çocuk otuz dört vatandaşımızın ölümüyle sonuçlanan, Uludere’nin köyü Roboski’de yaşanan trajedi için TBMM’de kurulan komis-yonun üyesi olarak hakikatin peşine düşmüş, acılı ailelerin sesi olmuştur.
Bu kitap, bir yanda “ceberut devlet” kültürüne sahip, düzen ve “devlet aklı” fetişizmine kapılanlarla, diğer yanda her bir vatandaşının hayatından kendini sorumlu tutan demokratik devlet anlayışına sahip insanların, bitmeyen müca-delesinin öyküsü olarak da okunabilir.
Bu kitap, gözyaşlarınızı bir kez daha akıtmak için değil, halkını seven, halkına güvenen demokratik bir devlet olmamızın öneminin hissedilmesi için de yayın-lanmıştır.
İmge Kitabevi Yayınları

“Levent Gök, bu olayı bir uzman gibi, iğneyle kuyu kazar gibi araştırdı, bütün ayrıntılarıyla değerlendirdi. Olay kapatılmak isteniyor ama bu arkadaşımız ‘Hayır, bu olayı kapatamazsınız, burada insanlık dramı var.’ diyor.”
“Hafızamızı tazeleyen, tarihe not düşen, büyük bir acıyı unutturmayan bu kitabından dolayı Levent Gök’ü kutlarım.”

Yazar:
Sayfa:
194 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x19.50 cm
Basım Yılı:
Ağustos 2022
Barkod:
9789755339818