Sadık Uygun 4. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı

%
20
İNDİRİM
9786052362501
%
20
İndirim
153.00 TL
122.40 TL
Stokta yok
Favori Listesine Ekle
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Sadık Uygun 4. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı

Sadık Uygun 4. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı

Kazanımlara paralel hazırlanmıştır.
Pratik yaptırarak öğrencinin konuyu pekiştirmesini sağlar.
Kalabalık devlet okullarında öğretmene kolaylık sağlar.
1. Aşamalı Öğrenme: Aynı soru gövdesiyle gittikçe zorlaşan A ve B grubu şeklinde problemler hazırladık. Yani kolaydan zora doğru öğrenme yöntemini kullandık.

A Grubu Örnek: Tanesi 3 lira olan kalemlerden 8 tane aldım. Kaç lira öderim?
Çocuk bu problemde kaç lira ödeyeceğini bularak bir bilinmeyenli soru tipini öğreniyor.

B Grubu Örnek: Tanesi 3 lira olan kalemden 8tane aldım. 40 lira verirsem kaç lira para üstü alırım?

Dikkat ederseniz B grubundaki sorunun gövdesiyle A grubundaki sorunun gövdesi aynı. Ancak A grubu bir bilinmeyenli bir problem, B grubu ise iki bilinmeyenli bir problem. İşte; çocuk A grubundaki bir bilinmeyenli soruyu çözerek bir aşamaya kadar geliyor. Küçük bir ilerlemeyle B grubundaki iki bilinmeyenli soruyu çözebiliyor.

2. İlişkilendirme Yoluyla Öğrenme: Her konu sonunda o konuyu hayat bilgisi veya Türkçe dersiyle ilişkilendiren sorular sorduk. Böylece disiplinler arası ilişkilendirme yaptık.

Örneğin; Zamanı Ölçme konusunu öğrenen çocuklar bu konuyla ilgili önce bolca alıştırma yaparlar. Ardından Zamanını nasıl planlaması gerektiği, bir gününü planlarken nelere dikkat etmesi gerektiği, plan yapmanın kendisine neler kazandıracağı” gibi sorularla zamanı ölçme konusunda öğrendiklerini hayat bilgisi dersi ile ilişkilendirirler. Böylece çocuk, matematikte öğrendiklerinin yaşamında nerelerde karşısına çıktığını görür ve ilişkilendirir. Bunun sonucunda da tam öğrenme gerçekleşir.

3. Pratik Yaparak Öğrenme: İşlenen konuları bol örneklerle sık sık tekrar ettirerek tam öğrenmeyi hedefledik. Çalışmaların bir kısmını eğlence sayfaları şeklinde hazırladık. Eğlence sayfalarındaki alıştırmalarla çocuklara matematiği daha çok sevdirmek istedik.

Çocuğun kendi kendini değerlendirebilmesi açısından yanıtların verilmesi önemlidir. Çocuk bulduğu sonucu bu kutulardan işaretleyerek kendini değerlendirir.

Hedefimiz; aşamalı, ilişkilendirme yoluyla ve bol pratik yaparak öğrenen, matematikle uğraşmaktan zevk alan, matematiği günlük yaşantısında rahatça kullanabilen ve temel matematik becerilerini kazanan öğrenciler yetiştirmektir.

Önemli bir ihtiyacı karşılayacağını düşündüğümüz bu eseri sizlere sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.Pratik Matematik 3. Sınıf, Matematik Kitabı 3. Sınıf, Uygun Pratik Matematik Kitabı, 3. Sınıf Pratik Matematik
Yazar:
Kağıt:
1.Hamur Kağıt
Boyut:
19.50x27.50 cm
Barkod:
9786052362501
Sadık Uygun Yayınları