Salyangoz Peşinde Bir Kent Yakakent - Mücahit Yıldırım - Duvar Kitabevi

%
30
İNDİRİM
9786257767736
%
30
İndirim
28.00 TL
19.60 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Salyangoz Peşinde Bir Kent Yakakent - Mücahit Yıldırım - Duvar Kitabevi

Bu çalışmanın konusunu Yakakent İlçesi’nin Sakin Şehir statatüsünü kazana­bilmesi için belirlenen kriterlerin ne kadarına uygun olup olmadığı ve potansiye­li doğrultusunda yapılması gereken çalışmaların neler olduğu oluşturmaktadır. Konu üç ana başlık altında incelenmiştir. İlk ana başlıkta Yakakent’in doğal ve beşeri ortamı ortaya konulmaya çalışılmıştır. Bu sayede ilçedeki doğal ortam po­tansiyeli ile beşeri ve ekonomik özellikleri ortaya konulmak suretiyle Sakin Şehir felsefesi içerisinde değerlendirilebilecek alanların nereler olabileceği sonucuna varılmaya çalışılmıştır.

Çalışmanın ikinci bölümünde Sakin Şehir kavramı genel olarak incelenmiş, kavramın ortaya çıkışı ve gelişimi üzerinde durulmuştur. Sakin Şehir statüsüne kavuşabilmek için belirlenen kriterlerin neler olduğu hakkında bilgi verildikten sonra Türkiye’deki Sakin Şehir statüsüne kavuşmuş olan şehirler hakkında genel bilgiler verilmeye çalışılmıştır.
Çalışmanın üçüncü kısmında ise Yakakent’in Sakin Şehir statüsüne kavuşma­sı için belirlenen kriterleri hangi ölçüde sağlayıp sağlamadığı toplam 72 kriterin karşılaştırması yapılarak ortaya konulmaya çalışılmıştır. Yedi ana başlık altında incelenen kriter değerlendirmesi ile şartların sağlandığı, sağlanmadı ve sağlan­ması muhtemel olduğu alanlar belirlenmiştir.

Sonuç kısmında ise kriterlerin değerlendirmesi yapılarak ilçenin bu statüye kavuşabilmesi için sürecin başlatılması ile eksik olan şartların da kısa sürede ye­rine getirilerek hedeflenen zaman içerisinde Yakakent’in Sakin Şehir ünvanı ala­cağı yönündeki sonucuna ulaşılmıştır.

Sayfa:
105 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
16.00x24.00 cm
Basım Yılı:
Ekim 2020
Barkod:
9786257767736