Şefaat Ya Resulallah - Derleme - Buhara Yayınları

%
20
İNDİRİM
9789759076054
%
20
İndirim
30.00 TL
24.00 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Şefaat Ya Resulallah - Derleme - Buhara Yayınları

Her şeyden önce yaratılan gayp sarayının sultanı, Seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik. tılsımı ile örtülü bulunan, kurbîyyet sancağının bayraktarı.

Eğer sen olmasaydın, eğer sen olmasaydın, âlemleri yaratmazdım. sözünün muhatabı.

Kendisini yaratan Rahmanın şehâdetiyle marifet semâsında tecellî eden Ahmedî sıfatların sahibi, ihsân ve inâyet süvarisinin parlaklığı ile vahdet yayına yaklaşan, Harîsun aleyküm (O size çok düşkündür, müminlere çok merhametlidir, onlara hep hayır diler.) âyetinin hakikatı ve emsâlsiz güzellik tarzı ile şekillenen mânânın eşsiz sahibi. Ve inneke lealâ âyetinde beyân edilen faziletli perdenin delâlet ettiği güzel yüzün nurlu sahibi, boynu Kâf meclisinin kapısında yüzer vaziyette (âleme) yayılmış rahmânî incelikler ve hikmetler topluluğunun toplantısında enbiyâ ve mürselînin imâmı, izzet makâmında, sıkıntılar meydanında, yardımlaşma bahçesinde, kabul dairesinin merkezinde ve her tarafa yayılmış olan sırların sahasında âlemin en önde giden en faziletlisi, yaratılma hususunda asıl sebep olan, her şey Ondan ve her şey Ona, sırların mahzeni, gelen ondan ve giden Ona olan ve bu hususta hakkında: İnnâ fetahnâ leke (Biz sana gerçekten açık bir zafer verdik. Öyle ki, Allah senin geçmiş ve gelecek günahını bağışlayıp nimetini tamamlayacak ve seni dosdoğru bir yolda sabit kılacaktır.) âyeti inzâl buyurulan. Biz sana kevseri verdik. âyeti ile övünülecek en mukaddes bir belge ile sevgili habîb şerefinin sahibi. Cebrâil, Hazret-i Peygambere yaklaştı ve sarktı. Âyetindeki en tatlı hitâba ilk muhatap olan, kendisinden asla ayrılmayan yakınlık tâcının sahibi.

Kalb gördüğünü yalanlamadı. âyetinde ifade edilen şeref bina-sının en mutlu sakini ve sahibi, aslâ kapanmayan ve oraya giren hiçbir zaman kovulmayan açık kapının kapısı, her kapalının fâtihi, her karanlığın ve üzüntülerin gidericisi, büyük ve gizli inâyet, her yere uzanan mübârek el, en büyük vaktin sahibi, mükerrem, imdad dileyenin imdadına yetişen, elinden tutup kurtaran en mükemmel varlık sevgili Peygamberimiz için gönül sultanları tarafından yazılan binlerce nat içerisinden derlemiş olduğumuz bu güzel şiirlerde, hayran gönüllerin içten gelen terennümlerini duyacaksınız. Ona ümmet olma çoşkusu ve Onun şefâatına nâil olabilmek ümidiyle sizlere bu natlar güldestesini sunuyoruz.

Yazar:
Sayfa:
272 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.00 cm
Basım Yılı:
2005
Barkod:
9789759076054