Sevince ve Acıya Olan Çağrımız - Ajith Fernando - Haberci Basın Yayın

%
25
İNDİRİM
9786054707720
%
25
İndirim
20.00 TL
15.00 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Sevince ve Acıya Olan Çağrımız - Ajith Fernando - Haberci Basın Yayın

Sevinç ve acı, Tanrının Hristiyana olan çağrısının iki yönüdür. Kutsal Kitap, acıyı sevinç için bir tetikleyici olarak bile sunar. Sevince ve Acıya Olan Çağrımız sevinçle acı çekmek arasındaki bağlantıyı göstererek bunun nasıl olduğunu araştırır, acı çekmenin bizi Tanrıya nasıl yaklaştırdığını ve acı çekmenin bizi hizmette nasıl daha etkili kıldığını gösterir.

Deneyimli kilise önderi Ajith Fernando, yazılarında Kutsal Kitap incelemesini, keskin pastoral içgörüyü ve kültürlerarası bilgeliği bir araya getiriyor. Yazar, Pavlusun Koloseliler 1:24-29’da yer alan Mesih uğruna acı çekme konusundaki sözlerini inceleyerek, acının bireysel Hristiyan ve bir bütün olarak kilise için nasıl bir bereket olabileceğini derin bir şekilde açıklıyor. Kitap, Hıristiyanların, yol açtığı acıya rağmen, hizmet yaşamını ve İsaya tam bağlılığı sevinçle kucaklamalarına yardımcı olacaktır.

Ajith Fernando, acının tuzaklarının yanı sıra Ruh’la kutsanmış sevincin göksel yüksekliklerini de anlıyor. Tekerlekli sandalyenin zorluklarını yakından tanıyan biri olarak, bu yeni olağanüstü kitapta paylaştığı görüşler için gerçekten minnettarım.

Joni Eareckson Tada, Joni and Friends International Disability Center.

Ajith Fernando, acı çekmenin sevince davet olduğunu gösteriyor. Burada Hristiyan yaşamına dair asık suratlı veya iç karartıcı bir vizyon bulmuyoruz. Fernando’nun çalışması gerçekçi değil diye reddedilemez, çünkü sıkıntı çekerken yaşadığımız acıyı inkar etmiyor. Çalışma Kutsal Kitapta temellendirilmiş, ferahlatıcı bir şekilde dürüst ve pratik bilgelikle doludur.

Thomas R. Schreiner, James Buchanan Harrison Professor of New Testament Interpretation, The Southern Baptist Theological Seminary, Louisville

Sayfa:
215 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x19.50 cm
Basım Yılı:
Mart 2021
Barkod:
9786054707720