Şeytan Sofrası - Edvard Chancellor - Scala Yayıncılık

%
25
İNDİRİM
9789758535460
%
25
İndirim
195.00 TL
146.25 TL
Stokta yok
Favori Listesine Ekle
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Şeytan Sofrası - Edvard Chancellor - Scala Yayıncılık

Spekülatif çılgınlığı en eski dönemlerden günümüze kadar değerlendiren hayranlık uyandırıcı bir
araştırma neticesinde mükemmel yazılmış bir kitap. Borsada bir maceraya atılmayı düşünen herkes ve tabii şu anda yatırım dünyasında bulunanlar bu kitabı okumalı.

-John Kenneth Galbraith

Finansal sersemliklerin anlaşılır ve... zarif bir dille anlatıldığı çok çarpıcı bir eser. Chancellor dönemin atmosferini yakalamak konusunda iyi bir iş yapmış.

- Fortune Dergisi

Şeytan Sofrası on yedinci yüzyıldan günümüze kadar borsa spekülasyonları tarihini canlı, orjinal ve ilginç bir dille anlatıyor. Edward Chancellor spekülatif ruhun köklerini bulmak için eski Roma´ya kadar geri gidiyor ve modern dünyada yeniden canlanısını kayıt altına alıyor :1630´ların Hollandasındaki Lale skandalından.

Londra Borsası´ndaki ( bir şişe sarap açık artırmada ´bir parmak mum´ karşılığında satılıyordu) borsa simsarlarına´ ve Sır Isaac Newton´un ´´Gök cisimlerinin hareketlerini hesaplayabilirim ama insanların çılgınlığını asla...´´ yorumuna neden olan 1720´lerin dillere destan Güney Denizi Balonuna doğru ilerliyor. Otoyol soygunları ve ´´kadın iffetinin sigortalanması´´ dahil büyük riskler yüklenen brokerları, para gibi dolaşıma giren kredi senetleri ve piyango biletlerini anlatıyor; Alexander Pope ve Benjamin Disraeli´den Ivan Boesky ve Hillary Clinton´a kadar akıllı ve akılsız yatırımcıların hikayelerini aktarıyor. Şeytan Sofrası, Yaldizlı Çağ´dan Kükreyen Yirmilere, ondokuzuncu yüzyıldaki demiryolu çılgınlığından 1929 çöküsüne, çürük tahvillerden, Japon balon ekonomisine ve Enformasyon Çağı´nın günümüzdeki borsa işlemcilerine kadar insan hayalleri ve ahmaklıklarına ilişkin çağlar boyunca süren ilginç bir öyküyü anlatıyor.

 

Sayfa:
419 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
16.00x24.00 cm
Basım Yılı:
Nisan 2015
Barkod:
9789758535460