Siemens S7-1200 ile Plc Proglama - Otomasyon - Fahrettin Erdinç - Abaküs Kitap

%
25
İNDİRİM
9786059129282
%
25
İndirim
100.00 TL
75.00 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Siemens S7-1200 ile Plc Proglama - Otomasyon - Fahrettin Erdinç - Abaküs Kitap

Bu kitap hiç PLC programlama bilmeyip öğrenmek isteyen veya var olan PLC programlama bilgisini geliştirmek isteyenler için yazılmıştır. Kitap özellikle okullarda, kurslarda, meslek liselerinde, yüksekokullarda ve üniversitelerde PLC programlamaya yeni başlayanlar düşünülerek hazırlanmıştır. Bu anlamda, kitap sadece PLC programlamaya yeni başlayan öğrencileri değil, aynı zamanda PLC programlama eğitimi veren öğretmenleri de göz önünde bulundurarak hazırlanmıştır.
Özellikle PLC programlamaya yeni başlayanların zorlandığı bazı konularda bolca örnek kod yazılarak konuların daha basit ve anlaşılır olması sağlanmıştır. Bölüm sonlarındaki uygulamalar ve simülasyonlar ile konuların iyice pekiştirilmesi amaçlanmıştır.
Konular tamamen sıfırdan başlar ve temel/orta düzeyde PLC programlama becerilerini kazandırmayı amaçlar. Kitaptaki konular mümkün olduğunca küçük ve mantıklı parçalara ayrılmış ve herkesin kolayca anlayabileceği örneklerle desteklenmiştir.
Konuların daha iyi anlaşılabilmesi için önce teorik bilgi verilmiş, gereken durumlarda şekiller çizilmiş, örnek kodlar ve simülasyonlarla konunun pekiştirilmesi sağlanmıştır. Bir resim bin kelimeye bedeldir düşüncesiyle mümkün olduğunca görsellerle açıklamalar yapılmıştır.
Fazla teori ve laf kalabalığı ile konuların daha karmaşık hale getirilmesinden kaçınılmıştır. Az laf çok iş (kod) prensibi ile her konu uygulamalı ve herkesin anlayacağı şekilde hazırlanmıştır.

İçindekiler:
PLC Donanımı
PLC Programlama Mantığı
TIA Portal Kullanımı
S7-1200 Simülatör Kullanımı
Kilitleme Devreleri
Karşılaştırma Kontakları
Sektörel Uygulamalar
Otomatik Kumanda Devreleri
PLC Donanımı & Çalışma Mantığı
Temel PLC Programlama Bilgisi
Kilitleme (Mühürleme) İşlemleri
Marker ve Özel Hafızalar
Kenar Tetikleme
Sembol Tablosu (Tag Table)
Sayıcılar (Counters)
Zamanlayıcılar (Timers)

Marka:
Sayfa:
344 Sayfa
Kağıt:
1. Hamur Kağıt
Boyut:
16.50x24.00 cm
Basım Yılı:
Kasım 2021
Barkod:
9786059129282