Şiirlerle Kısa Sureler ve Seçilmiş Ayetler - A. Hikmet Gül - Erguvan Yayınevi

%
25
İNDİRİM
9786059634465
%
25
İndirim
25.00 TL
18.75 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Şiirlerle Kısa Sureler ve Seçilmiş Ayetler - A. Hikmet Gül - Erguvan Yayınevi

Günümüzde yayınlanmış olan Kur’an meâlleri arasındaki, aynı sonuca varan değişik ifadeleri gördükten sonra, neden bu iş şiirle de yapılmasın dedik ve Yüce Yaratıcının himmeti ile bu işe soyunduk.
Bazı sûrelerdeki akıcı üslûp, ayet sonlarındaki müthiş ses uyumu (Nuh, Asr, Kadir, Meryem, Tâ-hâ) biraz da şâir ruhlu oluşumuz bizi bu yola sevk etti.
Bu kitapta, en çok okunan kısa sûrelere ve ayetlere yer verilmiştir. Ayetlerin seçiminde; kıssalardan ve müteşâbih ayetlerden kaçınılmış, özellikle ayetlerin muhkem, iman, itikat, ibadet, (namaz, oruç, infak) ahlâk ağırlıklı, cennetin güzelliklerinden, cehennem ve kıyametin dayanılmazlığından bahseden ayetler olmasına özen gösterilmiştir.
Kitabımızı birebir meâl-şiir olarak kabul etmek doğru olmaz. Zira ondaki güzel mânâyı yine kendisi (Kur’an) sunar.
Zaten kapasite olarak da kitaptaki âyet ve karşılığı beyit sayısı toplam Kur’an’ın altıda biri kadar olup, 900 ayet ve 1000’i az geçen beyitten oluşmuştur.
Kitabımızın sol sayfalarını orijinal Kur’an meâli ayetlere, karşılarındaki sayfaları da Kur’an’dan alınan feyizle beyitlerimize ayırdık. Beyitleri oluşturan mısraların %99’una varan bölümü 7+7’lik kalıpla ve hece vezni ile yazılmış olup, mısralar kendi aralarında kafiyelidir. Geri kalan %1’lik bölümü ise, bazen 7+8, bazen da 8+8’lik hecelerden meydana gelmiştir. Rahat okuyacağınızı, anlayacağınızı ve

Sayfa:
200 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.00 cm
Basım Yılı:
Ekim 2021
Barkod:
9786059634465