Sırlar Yolu - Füsun Çetinel - Günışığı Kitaplığı

%
35
İNDİRİM
9786059952859
%
35
İndirim
24.00 TL
15.60 TL
1 adet stokta Hızlı Gönderi!
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Ürün Açıklaması

Ayasofya Konuştu adlı çocuk kitabıyla sevilen Füsun Çetinel, bu kez okurlarını Fethiyeden Antalyaya uzanan, tarihi Likya Yolunda sırlarla dolu bir maceraya davet ediyor. Anneanne torun ilişkisinin sevgi dolu sıcaklığını, arkeoloji ve aşkın gizemiyle harmanlayan yazar, bir ülkenin insanı olma duygusunu ve özgür seçimler yapabilmeyi birlikte düşündürüyor. Çocuksu düşlerin sınır tanımadığını hatırlatan roman, sıradışı karakterleri, Adalet Kavanozu ve kırmızı kaplı defterle keyifli bir okuma deneyimi sunuyor.

Annesinin disiplininden bunalmış, Almanyada yaşamaktan sıkılmış olan Eileen (Aylin), ergenliğe geçiş sorunlarıyla da boğuşmaktadır. Günleri, Kaşta yaşayan anneannesi Utenin yanına gitmenin hayaliyle geçmektedir. Utenin evinde gördüğü eski mücevher kutusunu hatırladığı an, bahar tatili tarihle örülü bir maceraya dönüşür. Okul arkadaşı Thomas ve Kaştaki eski arkadaşı Dursunla birlikte, Sansar Simsarın kötü planlarını bozabilecek midir?..

Füsun Çetinel, İstanbulda doğdu. Avusturya Lisesindeki eğitiminin ardından, Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünü bitirdi. Öğretmenliğin yanı sıra İngilterede dil okullarında görev yaptı. Yeşim Cimcoz Yazı Evinde eğitmen, danışman ve hayalet yazar olarak çalışmakta olan Çetinel, Burgazada Sait Faik Müzesinde, çocuk ve gençlere hikâye atölyeleri düzenliyor; yurtdışında da çeşitli gençlik çalışma kamplarında sosyal sorumluluk projelerinde çalışıyor. Ayasofyanın gizemlerine dalan bir çocuğun öyküsünü anlattığı Ayasofya Konuştu (2015) adlı ilk çocuk romanının ardından, Almanyadan Güney Ege kıyılarına, Antik Çağın kaya mezarlarıyla ünlü Kaşa uzanan Sırlar Yolunu (2016) yazdı. Çetinel, eşi ve kızıyla birlikte İstanbulda yaşıyor.

Marka:
Günışığı Kitaplığı
Yazar:
Füsun Çetinel
Sayfa:
172 Sayfa
Kağıt:
1. Hamur Kağıt
Boyut:
12.00x18.00 cm
Basım Yılı:
Ocak 2021