Sosyal Kaygı ve Utangaçlık - James Kimberly - Platform Yayınları

%
20
İNDİRİM
9786057048899
%
20
İndirim
110.00 TL
88.00 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Kargo Bilgisi

500TL ve üzeri Kargo Ücretsiz.

Ödeme Bilgisi

Sosyal Kaygı ve Utangaçlık - James Kimberly - Platform Yayınları

Anksiyete, kişinin sıkıntılı bir tedirginlik durumunda olduğu bir durumdur. Ani ölüm hissine benzer şekilde gelecekle ilgili istenmeyen korku veya belirsizlik halidir. Anksiyete korkudan çok farklıdır. Korku, gerçek olan veya acil bir tehdit olarak algılanan bir şeye verilen bir tepkiyi ifade eder, ancak diğer yandan, anksiyete, mutlaka gerçek olmayabilecek beklenen bir gelecek tehdididir. Anksiyete korku ve endişelerle karakterize edilir ve çoğunlukla öznel bir tehdit olan bir duruma aşırı tepki olarak adlandırılır. Anksiyeteye kaslarda gerginlik, huzursuzluk, yorgunluk ve konsantrasyon sorunları da eşlik eder. Anksiyete sağlıklıdır, ancak aşırı olduğunda ve uzun bir süre devam ettiğinde, bir anksiyete bozukluğuna neden olabilir. 
Anksiyeteden mustarip kişiler, geçmişlerinde anksiyeteyi tetikleyen durumlardan uzaklaşma belirtileri gösterirler. Biri endişeli veya nihilist duygular yaşadığında çeşitli kaygı türleri vardır. Diğer anksiyete çeşitleri arasında sosyal anksiyetenin yanı sıra yabancı anksiyetesi de yer alır. Bu kitap sosyal kaygıya odaklanacaktır; ancak, sosyal kaygıya girmeden önce genel olarak kapsamlı bir kaygı anlayışına sahip olmak iyidir. Sosyal anksiyete, biri yabancı insanların veya hatta alışkın olduğu diğer insanların etrafında korkulu ve endişeli olduğunda ortaya çıkar. 
Anksiyete kısa bir süre için ortaya çıkabilir veya uzun bir süre boyunca devam edebilir. Anksiyete bozuklukları, kaygılı ve korkulu olma duygularıyla tanımlanan bir grup ruhsal bozukluk arasında yer alırken, sürekli anksiyete gelecekteki olaylar hakkında endişelenmekle ilgilidir. Anksiyete ile ilgili bozukluklar genetik olabilir, ancak ilaç kullanımına ve ilaçları bırakmaya bağlı olarak da ortaya çıkabilir. Anksiyete, bipolar durum, kişilik bozuklukları ve yemekle ilgili olan diğerleri gibi diğer zihinsel bozukluklarla ilişkilidir. Tedavi için yaygın seçenekler arasında yaşam tarzı değişiklikleri, bir terapisti ziyaret etmek ve ilaç kullanmak yer alır.

Sayfa:
136 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
16.50x23.00 cm
Basım Yılı:
2023
Barkod:
9786057048899