Söz Sözde Yaşar - Bilsen Başaran - Can Yayınları (Ali Adil Atalay)

%
25
İNDİRİM
9786257611084
%
25
İndirim
60.00 TL
45.00 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Söz Sözde Yaşar - Bilsen Başaran - Can Yayınları (Ali Adil Atalay)

Sözün kanatları olduğuna, bilimin saptayabildiği hızdan daha çılgın bir hızla yol alabildiğine, soluk aldığına yani canı eti kemiği tini olduğuna inananlardanım.

Ezopun hem dosta hem düşmana DİL ikram ederken; dostsa barışı sevgiyi dostluğu birlik ve beraberliği, düşmansa savaşı, kini, kanı kusarak kışkırtıcılığa soyunacağını çağlar önceden haber vermesi rastlantı değil elbet.

Ezilenlerin, sömürülenlerin, yok sayılanların ahı gök kubbeyi inletirken susan ve saklanan dil yani söz ve sözcükler mazlum ve madunun özgürlüğüne bayrak olamıyorsa paçavrayla eş değerde, yok hükmündedir.
Size özgürlükten önce ekmek gerek!diyen Batılı gazeteciye Afrikalı kadının Konuşma özgürlüğüm olmazsa, ekmeğimi kimin çaldığını nasıl söyleyeceğim! yanıtı sözün, özgürce haykırılan her cümlenin, tokluk ve yaşam kadar değerli olduğunu da imler.

Sudanlı Bambara Kabilesi İnsanın kuyruğu da yoktur, yelesi de… Neresinden tutarsın onu? Ağzından çıkan sözden...derken, insanı erdem tartısında tartanın dil, yani söz, yani konuştukları olduğunu, kökünü, soyunu, ederini yani varlığındaki kaliteyi mühürleyenin de o olduğunu anlatır.

Bu kitaptaki yazılar Aynalar türlü türlüdür; yüzünü görmek isteyen CAMa, özünü görmek isteyen CANa bakar. diyen Hacı Bektaşi Velinin ölümsüz yönlendirmesiyle CANa bakmayı erek edinenlerin sesi, sözü ve umuduyla yazılmıştır.

Bilsen BAŞARAN - 20 Temmuz 2021 / İZMİR

Sayfa:
344 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x19.50 cm
Basım Yılı:
Ekim 2021
Barkod:
9786257611084