Taharetin Önemi ve Sırları - İmam Gazali - Ravza Yayınları

%
35
İNDİRİM
9786256715035
%
35
İndirim
90.00 TL
58.50 TL
9 adet stokta Hızlı Gönderi!
Kargo Bilgisi

500TL ve üzeri Kargo Ücretsiz.

Ödeme Bilgisi

Taharetin Önemi ve Sırları - İmam Gazali - Ravza Yayınları

Kurân-ı Kerimin birçok ayetinde ve hadis-i şeriflerde temizliğin önemi ve gerekliliği üzerinde ısrarla durulmuş, genel anlamda temizlik ve ibadet amaçlı temizlikle ilgili birtakım ilke ve ölçüler getirilmiş ve temizlik bazı ibadetler için ön şart sayılmıştır. Bu, İslam dininin insan hayatını maddi ve manevi yönleriyle bir bütün halinde ele almasının tabii bir sonucudur.
Esasen İslâm; İnsanın ahiret için hazırlanması ve orada mutlu olması için önem vermekle birlikte dünya hayatında mutlu olmasını da ihmal etmez. İslam; insanın her yönden mutlu ve huzurlu olmasını arzu ettiği, Müslümanların sağlıklı ve güvenli bir toplum oluşturmasını temin ve dini hayatın yaşanması için başta beden temizliği olmak üzere maddi temizliği dini görevler arasında saymış ve bu konuda Müslümanlara sorumluluklar yüklemiştir.
Ancak zamanınızda, cehaletin ifrat derecesini temizlik sayan bir grup türemiştir. Maalesef bu grup, dini hayatı sadece elbise, beden ve çevre temizliğine indirgeyerek onun nefsi arındıran, ruhlara hitap eden, kalbi temizleyen yönlerine hiç önem vermemektedir. Bizim kalbimiz temiz deyip her türlü haramı çekinmeden işlemektedirler. Halbuki bunların kalpleri harap olduğu gibi kibir, ucub, cehalet, riya ve nifak pislikleriyle doludur. Ama onlar bu kötü fiillerini kötü görmedikleri gibi aksine tasvip de ederler.

Yazar:
Sayfa:
88 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.00 cm
Basım Yılı:
Ocak 2024
Barkod:
9786256715035