Takva - Engin Avcı - Sokak Kitapları Yayınları

%
58
İNDİRİM
9786052875773
%
58
İndirim
120.00 TL
50.00 TL
100+ üzeri stokta Hızlı Gönderi!
Toptan alımlarda indirim:
Miktar
10+ adet ve üzeri
20+ adet ve üzeri
40+ adet ve üzeri
Fiyat
46.00 TL
44.50 TL
43.00 TL
Kargo Bilgisi

500TL ve üzeri Kargo Ücretsiz.

Ödeme Bilgisi

Takva - Engin Avcı - Sokak Kitapları Yayınları

Dünya sınavı
Müslümanlar İçin Kişisel Gelişim ve İletişim Teknikleri Metodu Takva kitabıma hoş geldiniz. Bu kitabımda Kur’an-ı Kerim’e şunları sorarak cevap aradım; insan nasıl bir varlıktır ve niçin yaratılmıştır? İslam da insanın düalizm (çift kişilikli) olması ne demektir? Dünya sınavında çıkan sorular ve sorunlar nelerdir? Müslümanlar Kur’an-ı Kerim varken niçin psikolojik sorunlar yaşar? İslamiyet de evrim teorisi nasıldır? İnsan nasıl hayvan ve şeytana dönüşür? Para politikasında faize karşı İslami İktisat Sistemi mümkün mü? Kapitalizm ve Sosyalizme karşı Takvanizim Ekonomik Sistemi nedir? Müslüman Kardeşler Birliği mümkün mü? Bizleri nasıl bir kıyamet ve ahiret hayatı bekliyor?
Bu tür sorulara kısa bir cevap verirsek;
İnsan bedeni ve aklı birbirinden ayrı ama birlikte yaşayan çift kişilikli (düalist) canlı bir formdur. Bir köşede vahşi hayvansal güdülere sahip bedenimiz (nefs) diğer köşede nefsimizi terbiye edebilmenin tek yolu olan zayıf ve kandırılmaya müsait aklımız (zihin, ruh) yer alır. Akıl ancak Kur’an-ı Kerim rehberliğinde doğru ve iyi alışkanlıklarla nefsinin arzu ve isteklerine karşı kazanabilir.
Takvalı bir Müslüman’ın nefsinin terbiyesinde zorlandığı en önemli sınavı; günlük beş vakit namazdan, yılda bir aylık oruçtan, ömründe bir defalık hacdan da daha çok insanı etkileyen dinimizce de kutsal sayılan paradır. Doksandan fazla ayette de geçen ve ömrümüzün her anında kullandığımız para gibi kutsal varlığı kazanma, harcama ve biriktirme davranışlarımız Takvamızın derecesini de belirler.
Para ayrıca ekonomi demektir. Faizle, enflasyonla, ahlaksızlıkla ve sömürüyle beslenen; açlığın savaşların ve yoksulluğun müsebbibi cahil toplum düzeni olan kapitalizm ve sosyalizmden başka maalesef uygulanan bir sistem yoktur. Bu sebeple Muhasebe ve Finansman Öğretmeni olarak ayetler ışığında hazırladığım faizsiz ve sömürüsüz bir ekonomik sistem geliştirmeye çalıştım.
İnsanların Miracı konusuyla da, gelecekte hepimizin yaşayacağı ölüm anımızda neler olacak, kıyamet nasıl gerçekleşecek, mahşerde neler olacak, cennet hayatı nimetleri ve cehennem hayatının acılarını Kur’an-ı Kerim’in ilgili ayetlerinin kronolojik sıralamasına göre düzenlenerek hazırlanmış kitabıma siz okurlarımızı ibret almak için davet ediyorum.
Gayret bizden, başarı Allah’tandır.
Kitap İngilizce, Çin’ce ve Türkçe tercümeleri yapılmış e-kitap olarak ulusal ve uluslararası platformlarda satışa başlanmış ve basıma hazırdır. İngilizce olarak kitap ve e-kitap olarak ve Rus’ça e-kitap olarak Amazon’da satışa sunulmuştur. Kobo’da ise Türkçe, Çin’ce ve Rus’ça olarak e-kitap olarak satışa sunulmuştur. D&R ve İdefiks platformlarında e-kitap olarak satışa sunulmuştur. Kitabın ayrıca Google Play de Türkçe, Rus’ça ve Çin’ce satış sunumu için denetim aşamasındadır. Kitabın iki kapak tasarımı yapılmıştır, Türkçe, Rus’ça, Çin’ce e-kitap ve İngilizce kitap olarak aşağıda ki şablon kullanılmıştır. Kitabın yazarının web adresi; enginavci.net’dir.

Yazar:
Sayfa:
296 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x19.50 cm
Basım Yılı:
Ocak 2020
Barkod:
9786052875773