Tanrı’nın Sözünün Mesajı - Tim Meadowcroft - Haberci Basın Yayın

%
30
İNDİRİM
9786054707836
%
30
İndirim
60.00 TL
42.00 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Kargo Bilgisi

500TL ve üzeri Kargo Ücretsiz.

Ödeme Bilgisi

Tanrı’nın Sözünün Mesajı - Tim Meadowcroft - Haberci Basın Yayın

Kutsal Kitabın Kutsal Kitap yani Hristiyan Kutsal Yazıları hakkında ne dediğinin tutarlı bir yorumunda der, Tim Meadowcroft Tanrının konuştuğuna dair kapsamlı kavram irdelenmelidir. Tim Meadowcroft geniş kapsamlı yeni yorumunu bu dört kilit öneri çerçevesinde yapılandırır. 

Birincisi, Tanrının konuştuğuna -ve konuştuğunda edimde bulunduğuna- dair temel gerçektir. Bu, Tanrının hem Kutsal Yazıda hem de yaratılan dünya aracılığıyla konuştuğu alanın genişliğini ortaya koyar. İkincisi, Tanrı, yazıya geçirilmiş sözlerle Kutsal Yazıda özel bir yolla konuşur. Üçüncüsü, Tanrı Mesihte konuşur: Tanrının sözü İsanın kişiliğinde, beden alan Sözde en sonunda tam olarak vahiy edilir. Dördüncüsü, Tanrı bugün konuşur: Sesi, Mesihin ışığında Kutsal Yazıyı okuyarak işitilmeye devam eder.

Meadowcroft, kitabın başından sonuna kadar Tanrının konuşmasıyla yüceliğinin ilişkisini belirtir, insanları - dayanacak ve Tanrının sözünü başkalarına duyuracak- halkı olmaya çağırır. 

Tim  Meadowcroft Yeni Zelandanın Auckland kentinde Laidlaw Koleji Teoloji,  Hizmet Okulunun Müdürü ve Kutsal Kitap Araştırmalarında kıdemli okutmandır. Kitapları arasında Hagay ve Daniel yorumları da vardır. 

Sayfa:
339 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x19.50 cm
Basım Yılı:
2022
Barkod:
9786054707836