Tarihsel Süreçte Spor Teşkilatları - M. Fatih Karahüseyinoğlu - Gece Kitaplığı

%
40
İNDİRİM
9786257912440
%
40
İndirim
45.57 TL
27.34 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Tarihsel Süreçte Spor Teşkilatları - M. Fatih Karahüseyinoğlu - Gece Kitaplığı

Spor yönetim biliminin bilimsel nitelikler kazandığı günümüzde, Türk Spor Teşkilatlarının tarihsel gelişim sürecini ve kronolojik sırlamasını literatüre kazandırılması önemlidir. Bu bağlamda eser pek çok bilimsel araştırmacı, eğitimci ile birlikte bu alanda öğrenime devam eden öğrenciye kaynaklık edecektir. Bu alanda yazılmış kaynak eser olmasına rağmen en son değişiklikler dikkate alınarak yapılan bu çalışma aynı zamanda internet üzerinde kaynağı belirsiz yazılmış pek çok kirli bilginin netleşmesinde de etkili olacaktır.

Türk Spor teşkilatlarının tarihsel açıdan irdelendiği ve en son güncellenen Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi içerisindeki Türk Spor Teşkilatının yapısı ve işleyişi hakkındaki düzenleme ve bilgilerin bulunduğu eser günümüz yönetim bilimi ve Türk spor yönetimi açısında önem arz etmektedir.

Eserde; İlk spor kulüplerinin kurulduğu geç Osmanlı döneminden 1900’lü yıllardan günümüze 2020’li yıllara Türk spor teşkilatlarının yapısı, birimlerin işleyiş görev ve yetkileri tarihsel sıralama dikkate alınarak açık bir şekilde ortaya konulmaktadır.

Türk Spor Teşkilatlarının genel yapısı ve işleyişi birden çok bilim dalı ile ilişkidedir. Bu bağlamda tarihsel sıralama açısında değerlendirildiğinde Türk Spor Tarihine, görev ve yetkilerin açıklanması açısında ise Yönetim Bilimleri özellikle de Türk Spor Yönetimi alanındaki bilgileri güncelleyecek önemli bir yazılı kaynak olduğu aşikardır.

Sayfa:
203 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.00 cm
Basım Yılı:
Mart 2020
Barkod:
9786257912440