Taşkafa - Ömer Açık - Günışığı Kitaplığı

%
35
İNDİRİM
9786059405522
%
35
İndirim
26.00 TL
16.90 TL
3 adet stokta Hızlı Gönderi!
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Ürün Açıklaması

Aile sırları, kimsenin kayıtsız kalamayacağı kadar heyecan vericidir.

Menekşe İstasyonu, Benim Babam Ömür Adam ve Montsuzlar gibi romanlarıyla dikkat çeken Ömer Açık, yeni kitabında uçaklara sevdalı, hikâyelere meraklı üç arkadaş eşliğinde, bir aile sırrının kapısını aralıyor. Nesillerarası iletişim temasını çok yönlü işleyen yazar, birbirinden özgün karakterler yaratıyor. Çok katmanlı kurgusu ve seçkin sözcük dağarcığıyla farklılaşan roman, eğlenceli anlatımıyla inatçılık duvarını aşıyor.

On dört yaşındaki İdilin hayatta en çok sevdiği üç şey: Mutfakkuşu adını taktığı dedesi, uçaklar ve sözcüklerdir. Güne, Mutfakkuşunun hazırladığı kahvaltıyla başlar, ondan yeni sözcükler öğrenir ve her okul çıkışı, arkadaşları Behice ve Nâzımla birlikte gökyüzünde süzülen uçakları izler. Ancak, ödev için tozlu raftan indirdiği aile albümü evdeki dengeleri bozuverir ve dedesinin adını Taşkafaya dönüştüren bir sır açığa çıkar!..

Ömer Açık, 1980 yılında Adanada doğan Ömer Açık, Hacettepe Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. Eğitiminin ardından, önce Adananın bir köyünde, sonra da Mardinde ve İstanbulda öğretmenlik yaptı. Çocuklar için yazdığı ilk romanı Menekşe İstasyonu?nda (2015) bir mahalleyi ve dayanışmanın öyküsünü aktaran Açık, Benim Babam Ömür Adamda (2015) rüzgârlarla dolaşmak isteyen, hayal gücü sınırsız bir çocuğun öyküsünü anlattı. Montsuzlarda (2017) alfabetik sıra kabulünü adalet kavramı çerçevesinde sorgulayan yazarın son çocuk romanı, bir aile sırrı çevresinde, sınırları aşmaya meraklı üç yakın arkadaşı konu alan Taşkafa (2018). Ömer Açık, eşi ve kızıyla birlikte İstanbulda yaşıyor.

Marka:
Günışığı Kitaplığı
Yazar:
Ömer Açık
Sayfa:
252 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
12.00x18.00 cm
Basım Yılı:
Mart 2021