Teknik Metinlerde İşlevsellik: Kullanma Kılavuzlarının Çevirileri - İnönü Korkmaz - Gece Kitaplığı

%
40
İNDİRİM
9786052881408
%
40
İndirim
46.77 TL
28.06 TL
3 adet stokta Hızlı Gönderi!
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Teknik Metinlerde İşlevsellik: Kullanma Kılavuzlarının Çevirileri - İnönü Korkmaz - Gece Kitaplığı

Bu eser, Çeviribilim bütüncesinde görece daha az yer edinmiş olmasına karşın çeviri piyasasında diğer çeviri türlerinden çok daha büyük bir paya sahip olan “Teknik Çeviriye” odaklanır. Teknik Çevirinin dünya çapında ve ülkemizde gelişiminin izlerini betimleyici bir biçimde incelemek, hem kuramsal hem de uygulama alanında çalışanlara yol gösterebilir.

Teknik Çeviri kapsamına dahil edilmesi uygun görülen “Kullanma Kılavuzları” ve çevirilerinin, örnekler üzerinden incelenmesi, özellikle çeviri uygulamalarının niteliğinin ortaya konması bakımından değerlidir. Ayrıca gündelik hayatta kullandığımız temel elektrikli ve elektronik cihazların bazılarına ait kullanma kılavuzu çevirilerinin “işlevsellik” kavramı çerçevesinde sorgulanması, ilgili cihazların kullanımında ortaya çıkabilecek sorunların giderilmesi bakımından önemlidir.

İnönü Korkmaz, lisans eğitimini Trakya Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamlamış, yüksek lisans derecesini aynı üniversitede İngiliz Dili Eğitimi alanında ve doktora derecesini de İstanbul Üniversitesi’nde Çeviribilim alanında almıştır. Halen Trakya Üniversitesi, Mütercim-Tercümanlık Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmakta ve Teknik Çeviri ile Çeviride Bilgi Teknolojileri üzerine dersler vermektedir.

 

Sayfa:
412 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.00 cm
Basım Yılı:
Aralık 2017
Barkod:
9786052881408