Temeraire Serisi Takım Set (3 Kitap) - Naomi Novik - Pegasus Yayınları

%
50
İNDİRİM
5026548067324
%
50
İndirim
897.00 TL
448.50 TL
Son 4 adet Sınırlı Stok!
Kargo Bilgisi

500TL ve üzeri Kargo Ücretsiz.

Ödeme Bilgisi

Temeraire Serisi Takım Set (3 Kitap) - Naomi Novik - Pegasus Yayınları

Temeraire Serisi Takım Set (3 Kitap) - Naomi Novik - Pegasus Yayınları

TEMERAIRE SERİSİ – MAJESTELERİN EJDERHASI


Fantastikte Yeni Bir Soluk Ve Sıradışı Bir Dünya

Tarih ve fantastik kurgunun iç içe geçtiği, zekice kurgulanmış, sürükleyici ve nefes kesici bir roman

İngilizler tarafından ele geçirilen Fransız gemisindeki gani- metler arasında bulunan bir ejderha yumurtası çatlamak üzeredir. Türü ve tam olarak yumurtadan ne zaman çıkacağı bilinmeyen ejderha ve İngiliz gemisinin kaptanı Laurence, fedakârlık, sadakat ve sevgi dolu büyülü bir dostluğa doğru giden, 1800lü yılların arka planını oluşturduğu macera dolu bir yola çıkarlar. Ama çok geçmeden bu muhteşem ikiliyi huzursuz edecek ve Çinin İngiltere ve Fransa arasındaki olaylara karışmasını gerektirecek denli büyük bir sebep doğacaktır.


TEMERAIRE SERİSİ – YEŞİM TAHT

İngilizler bir Fransız gemisini ve içindeki değerli ganimetleri, çatlamak üzere olan bir ejderha yumurtasıyla birlikte ele geçirir ve Reliant gemisinin kaptanı Will Laurence beklenmedik bir şekilde, Temeraire adını verdiği soylu ejderhanın binicisi olur. İngiliz Hava Kuvvetlerindeki gelişmelerle birlikte Laurence ve ejderhası kısa sürede, Bonaparteın işgal güçlerine karşı yapılan tehlikeli mücadelede cesaretlerini kanıtlamıştır.

Şimdiyse Çin, Napolyona hediye olarak verilecek olan bu nadir bulunan türün İngilizlerin eline geçtiğini öğrenmiştir ve öfkeli Çin delegasyonu bu olağanüstü canavarı geri almaya kararlıdır. Laurence ise onlarla işbirliği yapmayı reddeder. Korkularıyla yüzleşerek, Uzak Doğuya olan risk, entrika ve tehlikelerle dolu yolculuğunda Temerariee eşlik etmekten başka seçeneği yoktur. Ancak Çine vardıklarında ikiliyi çok daha şaşırtıcı keşifler ve karanlık tehditler beklemektedir.


TEMERAIRE SERİSİ – FİLDİŞİ İMPARATORLUĞU

Napolyona karşı cesurca savaşan ejderhalar, salgına yenik mi düşecek?
Temeraire ve Laurence bu sefer sadece zafer için değil, dostları için de tehlikeye atılıyor…

İngiltere kıyılarını Napolyon Bonapartın ordularından koruyan ejderhalar ile kaptanları bir trajediyle karşı karşıyadır. Kaynağı ve tedavisi bilinmeyen bir salgın, asil ejderhaları öldürmekte, hayatta kalanlarıysa karantinaya mahkûm etmektedir. Fransızların giderek cüretkârlaşan hamlelerine, sadece hastalığa kapılmamış Temeraire ve bir avuç yabani ejderha karşılık verebilmektedir.

Bonapartın ejderhaları, İngiliz gemilerini çoktan alt etmeye başlamıştır. Tek çözüm yolu, Temeraire ve kaptanı Will Laurenceın, bu ölümcül ve gizemli salgının tedavisini barındırdığını düşündükleri Afrika sahillerine gitmesinden geçmektedir. Kaybedecek zaman yoktur ve ufkun ötesinde nelerle karşılaşılacağı bilinmediği gibi, cephede savaşmak zorunda kalan hasta ejderhaların da geleceği belirsizdir…

‘‘Temeraire, korkunç derecede eğlenceli fantastik bir seri
-STEPHEN KING

“Bu kitapları okurken olaylar zihnimde birer birer canlandı. Romanlar yürekli muhteşem kahramanlarla dolu, çok güzel yazılmış, yenilikçi, akıcı ve orijinal.”
-Peter Jackson (Yüzüklerin Efendisi Filminin Yönetmeni)

“Yepyeni, orijinal bir fantastik kurgu. Yoğun aksiyon, güçlü karakterler ve okuyucunun keşfetmesi için, merak uyandıran yeni bir dünya. Serinin diğer kitaplarını okumak için sabırsızlanıyorum.”
-Martha Wells

“Muhteşem bir anlatım… Kalbinizi hikâyenin daha en başından çalan karakterler… Bravo!”
-Booklist

“Kesinlikle bağımlılık yapıcı… Beyaz perdeye aktarıldığını görmek çok heyecanlı olurdu.”
-Aint It Cool Newscom

“Büyüleyici bir hikâye… Sanki Jane Austen, Christopher Paoliniyle Zindanlar & Ejderhalar oynuyormuş gibi.”
-Time

“Zengin detaylar ve gösterişli fantezi harikalarıyla dolu, heyecan verici bir macera.”
-Entertainment Weekly
Yazar:
Sayfa:
1232 Sayfa
Kağıt:
2.Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x19.50 cm
Barkod:
5026548067324