Türk Tarihinin Bağlantıları - Murat Kavaklı - İrfan Yayıncılık

%
25
İNDİRİM
9789753711418
%
25
İndirim
70.00 TL
52.50 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Türk Tarihinin Bağlantıları - Murat Kavaklı - İrfan Yayıncılık

Üzerinde yaşadığımız şu vatan topraklarında, son yıllarda “Türk Milleti” ve “Türk” tabirinden rahatsızlık duyan bir kesimin varlığı Türk milletini şüphesiz üzmekte, rahatsız etmektedir. Üstelik adeta bu tutum, bir moda haline getirilmek istenmektedir. Daha da acı olan, öz be öz Türk milletinin evlâdı olan kardeşlerimizin de kimliklerinden vazgeçerek; “Halklar” kelimesini kullanmalarıdır.

Bu mukaddes vatan toprakları o kadar önemlidir ki; gizli ve açık düşmanlarımızın ezeli ve ebedi hedefleri olmuştur. Vatanımıza sahip çıkabilmek için kimliğimizi korumak; kimliğimizi koruyabilmek için de tarihimizi doğru öğrenmek mecburiyetindeyiz.

Anadolu’da hayranlıkla seyrettiğimiz en eski medeniyetlere ait kalıntı ve eserlerin bile (Çatalhöyük, Yazılıkaya, Efes, Side, Perge vs.) Türk milletine ait olduğunu kaç kişi biliyor? Yunan medeniyetinin tamamen İskit Türklerine ait olduğundan haberdar mıyız?

Anadolu’da hiçbir dönemde milletler mozayiği olmadığı, aksine Türk boy ve oymaklarının yüzlerce isimle anıldığı ve bunların ayrı topluluklar olarak sunulduğunu fark ettik mi?

Anadolu’nun da Orta Asya gibi Türk’ün anavatanı olduğunu görebildik mi? Türk Milleti’nin dünyanın dört bir yanına dağılıp devlet kurmasının gayesini anlayabiliyor muyuz?  İşte bunlar gibi çok sayıda soruların cevabını bu eserde bulacaksınız.

Sayfa:
358 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
12.50x19.50 cm
Basım Yılı:
Ocak 2015
Barkod:
9789753711418
İrfan Yayıncılık