Tüy Gibi Hafif - Funda Aşkınoğlu - Nail Kitabevi Yayınları

%
20
İNDİRİM
9786056729515
%
20
İndirim
125.00 TL
100.00 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Kargo Bilgisi

500TL ve üzeri Kargo Ücretsiz.

Ödeme Bilgisi

Tüy Gibi Hafif - Funda Aşkınoğlu - Nail Kitabevi Yayınları

Nail Kitabevi Yayınlarının en çok ilgi gören kitaplarının başında gelen Tüy Gibi Hafif-Buteyko Nefes Metodu 3.baskısını yaptı. Funda Aşkınoğlu Tüy Gibi Hafifle, Türkiye’de belki de ilk kez sağlıklı yaşamın en kıymetli anahtarlarından biri olan nefesimize dikkatleri çekiyor. Sağlıklı nefes almayı, zihnimizi sakinleştirmeyi, zihin-beden bütünlüğünü öğreten Buteyko Metodu’nun Türkiye’deki en yetkin temsilcisi Aşkınoğlu kitabında metodu şu şekilde tanımlıyor ; Buteyko Nefes Metodu’nun amacı, size, unuttuğunuz sağlıklı solunumu öğretmektir. Aslında bir teknik değil, zaten olması gereken solunumdur. Ağız solunumu, sesli ve görülebilir solunum gibi doğal olmayan solunumu önermez ve öğretmez. Dünyada pek çok kişi bu metodu Astım, Dikkat eksikliği ve hiperaktivite, Rinit, Saman nezlesi Depresyon, Asabiyet, Anksiyete, Stres, Diş ve ağız problemleri, Uyku düzensizlikleri, Horlama, Uyku apnesi gibi problemlerin çözümünde kullanmaktadır.

İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümünden mezun olan Aşkınoğlu, Buteyko Nefes Tekniğini Hollanda’da Dick Kuiper’den öğrendi. Daha sonra bu tekniği paylaşmaya karar vererek, İrlanda Buteyko Clinic International’da Patrick McKeown’dan eğitim aldı ve Buteyko Nefes Terapisti ve Zihinsel Farkındalık Eğitmeni oldu. BPI (Buteyko Practationers International) üyesidir.

‘’Elinizde tuttuğunuz bu kitap benim yolculuğumdan sizin yolculuğunuza bahar yağmurları gibi gelsin. Solunumla ilgili bildiğiniz ezberleri bilimin desteğiyle bozarken, yeni solunum alışkanlığınızın zihinse alışkanlıklarınızı da değiştirmesine yardımcı olacak pençeleri açsın, bedeniniz oksijene doysun, zihniniz berraklaşmanın tadına varsın.’’

Funda Aşkınoğlu

Sayfa:
168 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
12.00x18.00 cm
Basım Yılı:
Mart 2020
Barkod:
9786056729515