Ulusal Müziğimiz - Erol Sayan - Boyut Yayın Grubu

%
20
İNDİRİM
9789752307483
%
20
İndirim
135.00 TL
108.00 TL
1 adet stokta Hızlı Gönderi!
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Ulusal Müziğimiz - Erol Sayan - Boyut Yayın Grubu

Türk müziğinin yaşayan önemli bestekârlarından Erol Sayan sadece eserleri ile değil, aynı zamanda Türk müziği üzerine yaptığı çalışmalarla da tanınıyor. Ulusal Müziğimiz isimli bu kitap okuyucu için, Sayanın Türk müziğine baktığı pencereyi netleştiren, onun tavrını ve bu tavrın Türk müziğindeki yansımalarını gözler önüne koyan bir çalışma. Türk müziğinin kökleriyle kurduğu ilişkiyi zemine seren, bu zeminin üstüne bir müzik tarihini yerleştiren Ulusal Müziğimiz, çeşitli tartışmalara ışık tutarken, kenarda kalmış ama belirleyici detayları odağına alarak bulanıklığı dağıtıyor.

Çok sayıda bestesi ve yaptığı teorik çalışmalarla Türk müziğine yön veren ustalar arasında anılan Erol Sayanın teknik düzeyde aktardığı bilgiler, Ulusal Müziğimizi profesyoneller için vazgeçilmez bir kaynak haline getiriyor. Ancak bu yalnız profesyonelleri ilgilendiren bir kitap olduğu anlamına gelmiyor, aksine, konuya sadece ilgi duyanlar için de o derece değerli bir çalışma.

Kitabın alt başlığındaki teknik, analiz ve bestecilik vurgusu Ulusal Müziğimizin okuyucuya vaadlerini sıralıyor adeta. Erol Sayanın geniş birikimini aktardığı 668 sayfalık kitapta, aynı zamanda 201 bestenin notaları da yer alıyor.

Bu kitap; ulusal müziğimizle ilgili cevapsız soruların çoğaldığı bir dönemde yayınlanan ve usûl vuruşlarında disiplin, makam anlatımları ve seyirlerindeki farklılık, teknik bilgilerde noksanlık ve analiz konusunda detaylı görselliği bünyesinde barındıran bir müzik kitabıdır.

Yazar:
Sayfa:
688 Sayfa
Kağıt:
1. Hamur Kağıt
Boyut:
22.00x29.50 cm
Basım Yılı:
2010
Barkod:
9789752307483