%
30
İNDİRİM

Vakalarla Diyabet 2018 - Candeğer Yılmaz - İstanbul Tıp Kitabevi

İNDİRİMLİ
9786059528986
%
30
İNDİRİM
114.70 TL
80.29 TL
Bu ürün temin edilebilir,
temin süresi 2 - 4 iş günüdür.

Bu ürünü kredi kartı, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz. 100,00TL ve üzeri siparişlerinizde Kargo Ücretsiz.

Kapıda ödemeli siparişlerde sipariş tutarı gözetilmeksizin +8,00 TL kapıda ödeme hizmet bedeli ilave edilir.

+

Diyabet; gu¨nu¨mu¨zde de, du¨nyanın her yerinde en c¸ok konus¸ulan ve en c¸ok aras¸tırılan, kronik, toplumun her kesimini yakından ilgilendiren, yas¸am kalitesini bozucu, go¨ru¨lme sıklıgˆı hızla artan, maliyeti yu¨ksek, farkındalıgˆı hedeflenenden c¸ok geride olan, sistemik, toplumsal bir sagˆlık sorunu olmaya devam etmektedir. 2017 yılında yayınlanan IDF Atlası-8 verilerinde; 2017 yılında 425 milyon kis¸ide ortaya c¸ıkan go¨ru¨lme sıklıgˆının, 2045 yılında 629 milyona ulas¸acagˆı o¨ngo¨ru¨lmektedir. U¨lkemiz, 2045 yılı o¨ngo¨ru¨lerinde artıs¸ın en yu¨ksek olacagˆı u¨lkeler listesinde ilk onda yer almaktadır. Yas¸a go¨re du¨zeltilmis¸ prevalans oranında birinci sırada, diyabetli sayısı bakımından u¨c¸u¨ncu¨ sıradadır. TURDEP- II c¸alıs¸ması da u¨lkemizde TURDEP I’e go¨re diyabet sıklıgˆı artıs¸ını ve nedenlerini net olarak ortaya koymus¸tur.

Diyabeti o¨nemli hale getiren o¨zellikleri arasında; go¨ru¨lme sıklıgˆının giderek artıs¸ı yanında, bu sıklıgˆın genc¸ hatta c¸ocukluk yas¸larına dogˆru kayması, ilerleyici olması, izleminin zorunlu olması, toplumsal farkındalıgˆının beklenen ve hedeflenenden du¨s¸u¨k olması, mortalite ve morbiditesinin yu¨ksekligˆi, maliyetinin giderek artıs¸ı, uzun su¨reli olarak iyi metabolik kontrolu¨n sagˆlanması durumunda komplikasyonların o¨nlenebilecek veya geciktirilebilecek olması, tedavi sec¸eneklerinin artmasına kars¸ın tedavi hedeflerine yeterince ulas¸ılamamıs¸ olması o¨nemli bas¸lıkları olus¸turmaktadır.

Diyabet kronik ve ilerleyici sistemik bir hastalıktır. Ancak; sagˆlık hizmeti alanlar, sagˆlık hizmeti u¨retenler, degˆis¸ik endu¨striler, sagˆlık politikaları ve hizmet sunucularıyla toplumun her kesiminin yeterince ortak hedeflerde is¸birligˆi yapmasının; hastalıgˆı yavas¸lattıgˆı, komplikasyonlarını azalttıgˆı ve/veya durdurdugˆu ve yas¸am kalitesini artırırken maliyeti azalttıgˆı da yapılan c¸alıs¸malarla go¨sterilmis¸tir. Tu¨m bu o¨zellikler diyabet konusunda farkındalıgˆın ve egˆitimin c¸ok o¨nemli oldugˆunu bir kez daha o¨ne c¸ıkaran gerc¸eklerdir.

 

Yas¸am kalitesinin artırılması c¸abaları hastalık ve hasarları ortaya c¸ıktıktan sonra daha zor olmaktadır. Oysa, sagˆlıklı olma ve sagˆlıklı kalabilme bilincinin yerles¸tirilmesinin; ailedeki ve okul o¨ncesi do¨nemdeki egˆitimden bas¸layarak yas¸am boyu egˆitim s¸eklinde su¨rdu¨ru¨lmesi, sadece diyabetin tedavisi ve tedavide iyi sonuc¸lar alınması ic¸in degˆil, diyabetin o¨nlenebilir o¨zelligˆi ic¸in de c¸ok o¨nemli oldugˆunu o¨n plana c¸ıkarmaktadır.

Ege U¨niversitesi Endokrinoloji Bilim Dalı olarak, digˆer meslektas¸larımız gibi, hastaların bilgi ve becerilerinin artırılması ic¸in diyabet o¨zyo¨netimi egˆitimlerinin gu¨ncellenmesine daha fazla yogˆunlas¸arak ortak hedeflerimize yaklas¸mamızın kolaylas¸acagˆına inanıyoruz. Bu dogˆrultuda hasta ve yakınlarının diyabet o¨zyo¨netimi bilgilerini diyabet okulu, seminerler, kongreler, basılı eserler ile artırmaya c¸alıs¸ıyoruz.

Egˆitici egˆitiminin o¨nemine inanarak, hekim meslektas¸larımızın da, bilgilerinin gu¨ncellenmesi ve kars¸ılas¸abildikleri sorunu hasta irdelenmesi o¨rnekleriyle c¸o¨zebilmelerine yardımcı olmak ic¸in deneyimlerimizi aktaran kitaplarımızı c¸ogˆaltmaya ve yeni bilgilerle gu¨ncellemeye devam ediyoruz. Elinizdeki eser de, pratik hasta o¨rnekleri u¨zerinden gu¨ncellenmeyi kolaylas¸tırmak ic¸in planlanmıs¸tır. 1997 yılında bu¨yu¨k heyecanla bas¸lattıgˆımız bu c¸alıs¸manın su¨rekli olumlu geri bildirimler alması dogˆrultusunda 1997, 2001, 2008 yıllarında olmak u¨zere 3 kez yenilenmis¸, gu¨ncellenmis¸ basımı gerc¸ekles¸tirilmis¸tir.

Bir yandan yeni tedavi sec¸eneklerinin ve kullanılan cihazların artması, digˆer yandan meslektas¸larımızın kitabın yeni basımı ic¸in beklentilerini yazılı ve so¨zlu¨ olarak sıkc¸a dile getirmeleri sonucunda konunun 4. kez ele alınması sorumlulugˆu ve heyecanı yas¸anmıs¸tır. Bu baskıda da hasta o¨rnekleri ve bilgiler yenilenmis¸, gelis¸tirilmis¸ ve gu¨ncellenmis¸tir. Ayrıca bazı eklemeler de yapılmıs¸tı

Marka:
İstanbul Tıp Kitabevi
Yazar:
Candeğer Yılmaz
Sayfa:
342 Sayfa
Kağıt:
1. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.00 cm
Basım Yılı:
2018
Taksit sayısı Taksit Tutarı Toplam
Tek Çekim 80.29 TL 80.29 TL
2 Taksit 40.15 TL 80.29 TL
3 Taksit 26.76 TL 80.29 TL
Taksit sayısı Taksit Tutarı Toplam
Tek Çekim 80.29 TL 80.29 TL
100 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.
Taksit sayısı Taksit Tutarı Toplam
Tek Çekim 80.29 TL 80.29 TL
2 Taksit 80.29 TL 80.29 TL

TEK ÇEKİM VE TAKSİTLİ HARCAMALARDA
ÜCRETSİZ +3 TAKSİT İMKANI!..

Taksit sayısı Taksit Tutarı Toplam
Tek Çekim 80.29 TL 80.29 TL
200 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.

200TL VE ÜZERİ TAKSİTLİ ALIŞVERİŞLERDE
+3 TAKSİT İMKANINI KAÇIRMA!..

Taksit sayısı Taksit Tutarı Toplam
Tek Çekim 80.29 TL 80.29 TL
2 Taksit 40.15 TL 80.29 TL
3 Taksit 27.83 TL 83.50 TL
Ödeme Türü Toplam Tutar
Diğer Kredi Kartları 80.29 TL
Havale / Eft 80.29 TL
Posta Çeki 80.29 TL
Kapıda Ödeme 88.29 TL

Kapıda ödemeli siparişlerde +8,00TL kapıda ödeme hizmet bedeli ilave edilir.

Kampanyalı taksitler koyu renk ile gösterilmektedir.

Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 10 TL ve üzerinde olmalıdır.

Paraf, World ve Maximum'a kredi kartlarına özel vade farksız 2 Taksit İmkanı.

Bonus Kredi Kartları: Garanti Bankası, TEB, ŞekerBank, ING Bank, Türkiye Finans Katılım Bankası, Burgan Bank, A Bank, Fibabanka ve Bonus Logolu Kredi Kartları.

Maximum Kredi Kartları: Maximum Kart, Maximum Logolu Ziraat Bankası Kredi Kartları.

Paraf Kredi Kartları: Paraf Logolu Halk Bankası Kredi Kartları.

Worldcard Kredi Kartları: TEB, AnadoluBank ve VakıfBank Kredi Kartlarıda WorldCard özelliklerine sahiptir.

Ürün İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz:

Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde Müşteri Hizmetlerine başvuruda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile göndermelisiniz.

İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için İade ve Değişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Hiç mesaj bulunmadı

Yorum Yap
İstanbul Tıp Kitabevi