Vicdan - Patricia S. Churchland - Koç Üniversitesi Yayınları

%
25
İNDİRİM
9786057685872
%
25
İndirim
38.00 TL
28.50 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Vicdan - Patricia S. Churchland - Koç Üniversitesi Yayınları

Pen/E.O. Wilson Bilim Yazını Ödu¨lu¨ finalisti olan Vicdan, tu¨m sosyal hayvanların neden ahlaki sistemlere sahip olduğunu ve bu sistemlerin nasıl oluştuğunu araştırıyor. Ünlu¨ nörobilimci ve nörofelsefeci Profesör Patricia S. Churchland, beyinlerimizin nasıl bağ oluşturacak ve çocuklara özen gösterecek şekilde yapılandırıldığını aydınlattığı ve aynı zamanda ahlak dışı psikopatların neden ortaya çıkabileceğini araştırdığı bu kitabında nörobilim, genetik ve fiziksel çevrenin etkilerini bir araya getiriyor.

Vicdanımızı ve ahlakımızı genel olarak nörobiyolojik terimlerle tanımlayan kitap, bu gelişmiş sosyal doğamızın bazal gangliyonlarımız ile yönetici frontal korteksimiz arasındaki karmaşık etkileşimi içerdiğini gözler önu¨ne seriyor. Churchland ayrıca kitabın ikinci yarısında, ahlakın nesiller boyunca nasıl aktarıldığını ve neden tu¨m toplumların temeli haline geldiğini anlamak için felsefe tartışmalarını masaya yatırarak, Sokrates’ten Bertrand Russell’a kadar 2500 yıllık felsefe geleneğini gu¨ncel nörobilimsel bulgular ışığında gözden geçiriyor.

Nörofelsefenin öncu¨su¨ kabul edilen Patricia S. Churchland, 1984 yılından bu yana University of California San Diegoda öğretim u¨yesidir.

Sayfa:
232 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x19.50 cm
Basım Yılı:
Ağustos 2021
Barkod:
9786057685872
Koç Üniversitesi Yayınları