Warren Buffett Tarzı - Robert G. Hagstrom - Nova Kitap

%
25
İNDİRİM
9786057454072
%
25
İndirim
260.00 TL
195.00 TL
Son 1 adet Sınırlı Stok!
Kargo Bilgisi

500TL ve üzeri Kargo Ücretsiz.

Ödeme Bilgisi

Warren Buffett Tarzı - Robert G. Hagstrom - Nova Kitap

Bugünün yatırımcıları ellerinin altındaki bilgi yığınına rağmen, hâlâ kâr elde etmekte zorlanıyorlar. Warren Buffett Tarzı’nın bu genişletilmiş ve güncellenmiş baskısında Hagstrom, Omaha Kâhininin yatırım felsefesini perspektife yerleştirirken, onun etkili yaklaşımını kendi çabalarınıza nasıl dahil edebileceğinizi anlatıyor. Buffettın kişisel ve mesleki geçmişine ilgi çekici bir bakışla eğilmesinin yanı sıra Benjamin Graham ve Philip Fisherdan Charlie Mungera kadar Buffettın yatırım anlayışını etkileyen insanları da detaylıca ele alıyor.

Altmış yıllık yatırım kariyeri boyunca Warren Buffett, sayısız zorlukla karşılaştı ve ilerlediği yolda benzersiz bir başarıya ulaştı. Alçakgönüllülüğü, dürüstlüğü ve entelektüel ruhu, dünya çapında milyonlarca yatırımcının sevgisini kazanırken, işini yürütme biçimine yönelik yoğun ilgiyi de beslemeye devam ediyor.

Bu kitabı okuduğunuzda Buffettın yaklaşımına aşina olacak, Coca-Cola, IBM ile Heinzın dahil olduğu birçok Berkshire Hathaway yatırımında nasıl hareket ettiğini ilk elden keşfedeceksiniz. Rasyonel kararlar vermeyi öğrenmenin önemini, Buffettın odaklı yatırım tarzının portföy yönetimini nasıl büyük ölçüde basitleştirdiğini ve tüm bunları nasıl bir araya getireceğinizi görecek, üstelik uzun vadeli yatırımda sabrın rolü hakkında da temel bilgiler edineceksiniz.

Bu edisyonda bulabileceğiniz yeni bilgiler:

• Buffett gibi uzun vadeli bir yatırımcı gibi nasıl düşünülür?
• Çoğu yatırımcının para kaybetme acısını aşma eğilimi olan “kayıptan kaçınma”, neden yatırımcıların üstesinden gelmesi gereken en büyük engellerden biridir?
• Piyasadaki iniş çıkışlar karşısında rasyonel davranmak neden Buffettın yatırım başarısının anahtarı olmuştur?
• Buffettın yakın tarihte H.J. Heinz’a ve IBM hissesine yaptığı yatırımların analizleri


“Tartışmasız en önemli yatırım kitabı… Warren Buffett hakkında her şeyi bildiğinizi düşünüyorsanız, bu kitaptan öğreneceğiniz çok şey var.”
—FORBES

“Birçok kişi tarafından dünyanın en büyüğü olarak kabul edilen bir yatırımcının yöntemlerinin olağanüstü yararlı bir anlatımı.”
—THE WALL STREET JOURNAL

“Warren Buffett Tarzı, Buffett’ın kariyerini anlatırken yatırım teknikleri ve yöntemlerinin nasıl geliştiğine dair önemli örnekler sunuyor. Ayrıca, eşsiz performans kaydını oluşturan kilit yatırım kararlarını da gözler önüne seriyor.”
—PETER S. LYNCH, Borsa’da Tek Başına ve Kazanmayı Öğren kitaplarının yazarı

“Robert Hagstrom, Warren Buffettın stratejilerinin derinlemesine bir incelemesini sunarken, başarısına katkıda bulunan başlıca menkul kıymetlerin her birini seçmesinin ardındaki ‘neden ve nasıl’ı açıklıyor. Onun bilgeliği ve felsefesi de bu kapsamlı, ilginç ve okunabilir kitabın bir parçası.”
—JOHN C. BOGLE, Vanguard Grubu’nun kurucusu ve emekli CEO’su

“Buffett’ın yatırım stratejisinin yeni ekonomiye uygulanmasına ilişkin kapsamlı bir kaynak.”
—FORTUNE

[Bu] kitabın popülaritesi, ne denli doğru analiz ettiğinin ve verdiği tavsiyelerin değerinin bir kanıtıdır.
—BILL MILLER, ClearBridge Yatırımları’nın yan kuruluşu LMCM’nin Başkanı ve Baş Yatırım Sorumlusu

“Harikulade. Buffett, öğütlediği şeylerle çok dikkat çekiyor, ancak daha önce hiç kimse onun uyguladığı şeyi Hagstromdan daha iyi tanımlayamamıştı. İşte

Marka:
Sayfa:
376 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.00 cm
Basım Yılı:
Haziran 2023
Barkod:
9786057454072